Rendla mohol byť po zápase so Senicou najlepším strelcom ligy, Podbrezová sa ale presadila len raz

Tretia výhra v sezóne 2017/18 prišla v domácom zápase proti FK Senica pred reprezentačnou prestávkou. O jediný gólový moment stretnutia sa postaral Andrej Rendla už v desiatej minúte, ale ako sám hovoril, tých presných zásahov mohlo byť oveľa viac, pretože Podbrezovčania šancami nešetrili a defenzívu súpera poriadne zamestnávali.

„Po tomto zápase som mohol byť najlepším strelcom ligy, ale vďakabohu aspoň za ten jeden gól, aj keď mohli byť minimálne ďalšie štyri,“ rozprával po stretnutí hrotový útočník „Železiarov“ z Horehronia: „Center bol geniálny. Bola to proste tréningová záležitosť ísť na prvú tyč. Dávid Leško to výborne trafil, takže som rád, že som tam bol,“ opisoval svoj gólový zápis: „V ďalších zakončeniach asi chýbalo viac pokoja, potom možno síl. Všetko dokopy. Musím vydržať trochu viac, dať sa dokopy a potom to pôjde dúfam, že ešte lepšie,“ snažil sa hľadať dôvody, prečo ďalšie šance nedopadli podľa predstáv vrátane tej najväčšej, kedy strieľal sám, čo nebolo zlé riešenie, ale bránu minul: „Endyho som ani nevidel. Bolo to len o tom, trafiť bránu. Mňa to voči tímu mrzí. Dúfam, že to nabudúce zmením.“

„Tých šancí bolo naozaj dosť, čo je chvályhodné. Verím, že nabudúce ich viacej aj premeníme. Zápas mohol byť rozhodnutý oveľa skôr. Určite sa snažíme tie situácie vyriešiť čo najlepšie, ale bohužiaľ to tam nepadlo. Našťastie jedna lopta v bráne skončila a za to sme vďační,“ nadviazal najlepší hráč Podbrezovej v stretnutí Dávid Leško, ktorý sršal skvelým pohybom a niekoľkokrát, vrátane gólovej asistencie, poslal krásne lopty pre spoluhráčov do príležitostí. Navyše, pár si ich aj sám vytvoril: „Išli sme do zápasu s tým, že sme chceli odviesť čo najlepší výkon a pred pauzou zvíťaziť, takže sme za toto víťazstvo určite veľmi šťastní. Snažil som sa plniť pokyny trénera a som naozaj rád, že sme vyhrali. Tri body nám dajú ďalšie sebavedomie do práce,“ hovorí dlhoročný hráč Prešova.

Tréner Marek Fabuľa po stretnutí rozprával o náročnom zápase, ktorý však mohol byť rozhodnutý oveľa skôr, nebyť zahodených gólových príležitostí: „Tento zápas nebol ľahký, ale veľmi ťažký, pretože Senica je húževnatý súper, ktorému ak dáte priestor, tak je nepríjemný. My sme sa na to pripravili tak, že sme chceli rozhodnúť v prvom polčase. Škoda, že po góle sme sa z ďalších dvoch alebo troch tutoviek nepresadili a nezískali tým pádom väčší pokoj na kopačky. Ten nám v druhom polčase chýbal, kedy sme sa jednoduchými stratami sami dostávali pod tlak. Nedokázali sme udržať loptu, byť aktívnejší, rozhodnejší a to je ďalšia výzva pre nás, aby sme tento stav dokázali zvrátiť a každým zápasom sa zlepšovali, aby takýto stav nebol pravidelný. Chceme aby to bolo lepšie. V prvom rade je dôležité, že máme tri body. S tým, že sme dnes vyhrali, som veľmi spokojný,“ vyjadril sa na tlačovke Fabuľa.

„Sme radi za výhru. Veľmi dôležité víťazstvo. Dúfam, že sa chytíme a v najbližšom zápase toto víťazstvo potvrdíme. Potom už len treba ostať víťazne naladení,“ dodal Andrej Rendla.

Veľmi zaujímavý zápas to bol pre záložníka Adriána Kopičára, ktorý v Senici pôsobil a práve odtiaľ cez leto na Horehronie prišiel: „Bol to špeciálny zápas, pretože v Senici som pôsobil, ale už tam poznám len pár hráčov, pretože väčšina odišla. Sme radi za tri body, aj keď boli veľmi vydreté, ale víťazstvo je naše. Neviem, či sme sa uspokojili. Možno sme polčas viesť možno 3:0, ale nepadlo to tam, takže všetko bolo otvorené. Súper cítil, že môže dať gól,“ povedal 20-ročný záložník.

Ešte pred začiatkom reprezentačnej prestávky čaká zverencov Mareka Fabuľu zápas Slovnaft Cupu proti tímu FK Soľ a po týždňovej pauze sa „Železiari“ predstavia v lige doma proti DAC Dunajská Streda.

Matej Kubove