Repre pauza vrcholí, cez víkend opäť pokračuje liga

Máme za sebou ďalší zaujímavý týždeň. Reprezentačná prestávka prebieha a v hre sú stále aj naši Železiari. Veľmi nás teší gól Andyho Masaryka, ktorý strelil ďalší reprezentačný gól a naštartoval slovenský tím k víťazstvu nad rovesníkmi zo švédska. Zajtra popoludní čaká náš repre výber do 19 rokov odveta a podvečer nastúpi česká 21-ka na kvalifikačný zápas proti Dánsku. Do zápasu s Walesom Chris Kabongo nezasiahol, veríme, že zajtra nastúpi a pomôže našim západným susedom priblížiť sa k EURU U21 2025.

Železiari odohrali prípravný duel proti atraktívnemu súperovi LASK Linz. Proti favorizovanému súperovi sme podali veľmi dobrý výkon a rozlúčili sme sa spravodlivou remízou. Na trávniku sa predstavili všetci hráči, vrátane tých, ktorí dostávajú menej priestoru v ligových súbojoch. Podľa hráčov a trénerov, to bola veľmi dobrá skúsenosť, ktorá nám pomôže v ďalšom priebehu súťaže.

Čaká nás druhý týždeň reprezentačnej prestávky a Železiari sa pripravujú nielen na súboj proti Ružomberku, ale už aj na pohárový zápas v Trebišove. Roman Skuhravý: „Repre prestávku máme rozdelenú. V prvom týždni to bol režim anglického týždňa a príprava na pohárový zápas v Trebišove. Od nedele, medzi repre pauzami, sa už chystáme na ďalší blok, ktorý vyvrcholí zápasom.“

Zápas proti Ružomberkom nás čaká v sobotu 21. októbra o 18:00 v Zelpo aréne.