Repre U21 nepostúpila na EURO, U19 smeruje do Elite round

Slovenská reprezentácia do 21 rokov prehrala druhý zápas baráže proti Ukrajine a nepostúpila na EURO. Tešiť sa mohli reprezentanti U19, ktorí napriek prehre s Nemeckom postúpili do Elite round kvalifikácie o európsky šampionát.

U21

Slovenská reprezentácia do 21 rokov nepostúpila na EURO 2023, pretože po výhre v prvom barážovom zápase nad Ukrajinou v tom druhom prehrala. Hrdinom našich východných susedov sa stal Danylo Sikan. Z hráčov Podbrezovej nastúpil Samuel Ďatko, ktorý odohral kompletne obe stretnutia.

Ukrajina – Slovensko 3:0 (0:0)

Góly: 48., 54., 66. Sikan

/Richard Ludha nechytal/

/Mikuláš Bakaľa nenastúpil/

/Samuel Ďatko odohral celý zápas/

U20

Slovenská reprezentácia do 20 rokov odohrala prípravný dvojzápas proti Uzbekistanu v Taškente, ale ani v jednom stretnutí sme neťahali za dlhší koniec. Nicolas Šikula zasiahol do hry v základnej zostave počas oboch stretnutí. Adam Danko odchytal celý druhý zápas.

Uzbekistan – Slovensko 2:0 (2:0)

Góly: 5. Kholdorkhonov (pen.), 26. Fayzullaev

/Adam Danko nechytal/

/Nicolas Šikula odohral celý zápas/

Uzbekistan – Slovensko 4:1 (2:0)

Góly: 1. Fajzullajev, 21. Jabborov, 67. Rachmonalijev, 90. Abdurachmatov – 74. Jambor (pen.)

/Adam Danko odchytal celý zápas/

/Nicolas Šikula odohral 70 minút/

U19

Slovenská reprezentácia do 19 rokov postúpila z 1. kola kvalifikácie o EURO 2023. V skupine skončila na druhom mieste so ziskom 4 bodov za remízu s Bieloruskom, výhru nad Arménskom a prehru proti Nemecku, ktoré vyhralo všetky tri stretnutia.

Náš obranca Dávid Ovšonka odohral všetky stretnutia v základnej zostave, na ihrisku nechýbal ani minútu. Andy Masaryk prišiel do hry vždy ako striedajúci hráči, strelil jeden gól pri výhre 2:0 nad Arménskom.

Slovensko – Nemecko 0:1 (0:1)

Gól: 59. Tohumcu

/Dávid Ovšonka odohral celý zápas/

/Andy Masaryk prišiel do hry v 86. minúte/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *