Ročník môžeme dohrať v pokoji, body však chceme zbierať ďalej

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová si minulý týždeň vybojovali istotu záchrany vo Fortuna lige aj na sezónu 2018/19. Rozhodla o tom výhra nad Nitrou, ktorú po krásnej akcii v závere od Miroslava Viazanka zariadil Stijepo Njire.

Najdôležitejšie veci stretnutia sa diali v závere. V 85. minúte pálil poriadne prudko k žrdi Bernadina, Hroššo vyrazil na roh. Z toho hlavičkoval Djordjević iba niekoľko centimetrov vedľa, no v 87. minúte sa už Podbrezová tešila, pretože Viazanko potiahol loptu k šestnástke, prihral do druhej vlny a Stijepo Njire trafil z prvej presne. Po stretnutí rezonovala hlavne téma, kde nabral najstarší hráč stretnutia toľko síl na obdivuhodný beh a gólovú asistenciu: „Ani z jednej strany sa to nechcelo otvoriť, ale na konci predviedol krásne sólo Miroslav Viazanko. Neviem, kde nabral v tom čase toľko síl, ale perfektne to prihral,“ smial sa brankár Martin Kuciak: „Musím povedať, že aj mňa to prekvapilo. Zobral som loptu pri lavičke a viac-menej ma hnali aby som postupoval ďalej dopredu. Kým som vládal, tak som išiel, keď som už nevládal tak som prihral. Nakoniec z toho bola veľmi dobrá akcia, z ktorej sme dali gól a získali tri body, za čo sme veľmi radi,“ vtipne reagoval aj samotný Viazanko: „Bol to záver zápasu, mal som už toho dosť, ale dôležité bolo, že kým bolo treba, tak som ešte zapol,“ doplnil. Pochvalne sa o svojom kapitánovi vyjadril aj autor presného zásahu Stijepo Njire: „Miro spravil všetko. Ja som v podstate len nastavil nohu. Lopta trochu skákala, bolo ju preto potrebné kus nasmerovať, ale bola to šanca, ktorú som musel premeniť,“ uvedomoval si chorvátsky záložník.

Týmto víťazstvom sme si teda vybojovali záchranu: „Nie som vyznávač štatistík, ale naše zápasy s Nitrou sú o jednom góle, kto ho dá, vyhrá. Obe mužstvá majú podobný štýl, jeden proti druhému sa ťažko presadzuje. Dnes sme boli šťastnejší my, dokázali sme jednu tutovicu využiť, preto sa radujeme, že tú sériu na jar sa nám darí ťahať. Je to pre nás vzpruha, po ťažkom období prichádza kúsok svetla. S prvým polčasom sme boli viac spokojní ako s druhým, v druhom bola aktívnejšia Nitra. Niektoré situácie sme neriešili štandardne a vzhľadom na to sa súper dostával do dobrých príležitostí. Dnes to bolo o jednom góle, preto sme veľmi radi, že padla definitíva našej záchrany aj matematicky,“ zhodnotil stretnutie tréner Marek Fabuľa.

„Ťažoba je z nás dole. Už aj tá matematická istota záchrany je v našej kabíne, ale bol to ťažký zápas, pretože Nitra je veľmi dobre organizované mužstvo. Sme veľmi šťastní, pretože sme zdolali výborné mužstvo, ktoré je zaslúžene na čele druhej šestky. Prakticky sme ale Nitru do ničoho nepustili. Na druhej strane, keby sme inkasovali, bolo by to ťažšie. V tejto druhej šestke je to o prvom góle. My sme ho chvalabohu dali na konci a súper nemal čas vyrovnať. Pred prvým jarným kolom sme boli všetci na špičkách, pretože jeseň z našej strany bola veľmi zlá. Mali sme málo bodov a minimum víťazstiev, ale oddreli sme zimnú prípravu. Je to zásluha trénerov a všetkých ľudí, čo sú okolo podbrezovského futbalu, že aj v budúcej sezóne tu bude fortunaligový futbal,“ šťastne rozprával Martin Kuciak, ktorý však ešte nezačal oddychovať: „Stále ide o fortunaligové body, musíme sa o ne pobiť,“ tvrdí.

1.FC Tatran Prešov

Tím z východu Slovenska nutne potrebuje body, pretože po niekoľkých dobrých zápasoch Senice klesol už na posledné miesto, kde je však iba o jeden bodík pred týmto súperom z druhého konca republiky. Prešov získal zo siedmich stretnutí nadstavbovej časti iba sedem bodov za jednu výhru proti Zlatým Moravciam a štyri remízy (Michalovce, Senica, Podbrezová, Nitra). Na aktuálne desiate Zlaté Moravce strácajú „koňare“ pri zisku 21 bodov deväť, čo sú tri víťazstvá a presne o toľko sa v závere ročníka ešte hrá. Prešov následne cestuje do Senice, čo bude nesmierne dôležitý súboj z pohľadu záchrany, ročník doma ukončí proti Michalovciam. Najlepším strelcom mužstva je sedemgólový Roland Černák, ktorému na sedem zásahov stačila jesenná časť v drese Tatranu.

 

Matej Kubove

 

Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Filip Glova

Asistent 1 :  Juraj Lieskovský

Asistent 2 :  Milan Štrbo

Delegát spravodajca SFZ :  Jaroslav Švarc

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ľubomír Udvardy


Vzájomné zápasy :

31.3.2018 Podbrezová Prešov 1 : 1
Djordjević  –  Micherda
18.2.2018 Prešov Podbrezová 0 : 2
Leško, Wiezik
19.9.2017 Podbrezová Prešov 2 : 0
Djordjević, Bernadina
6.5.2017 Prešov Podbrezová 0 : 2
Kochan, Viazanko
10.12.2016 Podbrezová Prešov 1 : 1
Breznanik  –  Kubus
10.9.2016 Prešov Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Podio

 


Forma 1.FC Tatran   :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
R V P R P