Roland Galčík: Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo

Po nevydarenom pohronskom derby čakal na našich chlapcov ďalší náročný zápas. V sobotu od 19:00 sme nastúpili proti lídrovi zo Skalice a v atraktívnom stretnutí sme dokázali po divokom priebehu získať veľmi dôležité a cenné body. S Rolandom Galčíkom sme sa v rozhovore vrátili k nášmu triumfu nad MFK Skalica.

V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci hráči. Prvou strelou v zápase sa prezentoval domáci Straczek. V 23. minúte to skúšal z priameho kopu Mizerák, no z jeho zblokovanou strelou nemal Ludha najmenší problém. O 3 minúty neskôr predviedol individuálny prienik Almaský, našiel Straczeka,  no ten nemieril presne. V 34. minúte to skúšali Skaličania opäť z priameho kopu, tentokrát však Nagy mieril nad bránu. Bodku za prvým polčasom dala nepresná strela domáceho Almaského.

Do druhého polčasu vstúpili vynikajúco naši chlapci. Už po pár minútach výborne zakombinovala dvojica Galčík – Chvátal a druhý menovaný našiel presným centrom Pavúka, ktorý akrobaticky otvoril skóre stretnutia – 0:1.  Domáci však odpovedali veľmi rýchlo zásluhou Almaského, ktorý presnou krížnou strelou nedal Ludhovi šancu – 1:1. Atraktívny futbal z oboch strán pokračoval aj naďalej a v 69. minúte prišiel druhý úder od našich chlapcov. Priamy kop zahral veľmi umne Galčík a prekvapil tak Junasa v bráne domácich – 1:2. Domáci však opäť odpovedali veľmi rýchlo. Z hranice pokutového územia sa presadil presnou strelou po zemi Ranko – 2:2. Rozuzlenie výborného zápasu priniesla záverečná 15-minútovka. V 75. minúte sa dostal k lopte pred 16-tkou výborne hrajúci Galčík a presnou strelou poslal Železiarov opäť do vedenia – 2:3.  Ten istý hráč si v 83. minúte postavil loptu na biely bod a s istotou potrestal zaváhanie domácej obrany – 2:4. V 90. minúte ešte domáci zdramatizovali priebeh zápasu, keď sa z vnútra pokutového územia hlavou presadil Mader. Ani jeho gól však nič nezmenil na tom, že sme si zo Skalice po vynikajúcom výkone odniesli všetky tri body.

Za muža zápasu môžeme jednoznačne určiť Rolanda Galčíka. 19-ročný rodák z dedinky Klin strelil v sobotnom zápase svoj vôbec prvý hattrick v mužskom futbale a veľkou mierou tak prispel k dôležitým trom bodom. „Prvý polčas z našej strany nebol úplne ideálny. Nevedeli sme sa dostať do vyloženej šance. Druhý polčas sa nám podarilo hneď streliť gól, no Skalica dokázala vyrovnať. Situácia sa zopakovala, keď sme opäť dokázali ísť do vedenia, no Skalica druhýkrát vyrovnala. Následne sa nám podarilo streliť dva góly, Skalica navyše prišla aj o vylúčeného hráča. Podarilo sa nám kontrolovať tempo hry a aj keď domáci dokázali zápas zdramatizovať, myslím si, že sme zvíťazili zaslúžene,“ začal svoje zápasové hodnotenie Roland. V sobotnom zápase strelil „Rolo“ svoj prvý hattrick v kariére a najmä vďaka jeho gólom sme si z ihriska lídra tabuľky odviezli veľmi cenné tri body. „Prvý gól som strelil z priameho kopu, keď som mieril na prvú tyč a brankár si to vrazil do brány. Pri druhom góle som dostal loptu pred 16-tkou odpútal som sa od brániaceho hráča a pravačkou som to umiestnil presne k žrdi. Tretí gól som dal z pokutového kopu, síce brankár smer strely vystihol, ale už na ňu nedosiahol,“ opísal gólové momenty zápasu stále len 19-ročný odchovanec nášho klubu. Výhra nad Skalicou je o to cennejšia, že sa nám ju podarilo dosiahnuť aj bez dvoch našich kľúčových hráčov, Erika Grendela a Vladimíra Kukoľa. „Áno, určite sú to naši kľúčoví hráči. Máme však dostatočne široký káder. Chalani, ktorí namiesto nich nastúpili to zvládli výborne. Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Verím, že nás to ešte viac nakopne do najbližších zápasov,“ uzavrel svoje rozprávanie Roland Galčík.