Roland Galčík: Naše víťazstvo je zaslúžené

Na Železiarov čakal v sobotu na umelej tráve na Skalici súper z hlavného mesta – FC Petržalka. Pre našich chlapcov to bol prvý súťažný zápas v jarnej časti, keďže pre ochorenie Covid-19 bolo stretnutie 16.kola na pôde KFC Komárno preložené. Naopak, Petržalčania vstupovali do stretnutia povzbudení remízou proti aktuálne tretiemu celku II. ligy MFK Skalici.

Do stretnutia vstúpili lepšie naši chlapci. Už v 8.minúte mal na kopačke otvárací gól stretnutia Galčík, no po nezištnej prihrávke Gerebenitsa v obrovskej šanci zaváhal.  V 22. minúte zakončoval po rohovom kope Grendela hlavou Godál, no jeho hlavička nemierila medzi žrde. Do vedenia poslal Železiarov v 29. minúte Galčík, keď si vymenil loptu s Pavúkom a nádhernou strelou spoza 16-tky nedal hosťujúcemu Ševčukovi žiadnu šancu. V 36. minúte napriahol z priameho kopu Pavúk, jeho prudká strela letela ponad brvno hosťujúcej brány. V 43. minúte to už Pavúkovi vyšlo, keď si nabehol na presný center Galčíka a poslal Železiarov do dvojgólového vedenia – 2:0.  Do kabín tak odchádzali s dvojgólovým vedením naši chlapci.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie hostia. V 50. minúte vnikol do domácej 16-tky hosťujúci kapitán Gašparovič, no s jeho pokusom si poradil Ludha. Vzápätí mohol pridať tretí poisťovací gól výborne hrajúci Galčík, no tentokrát výborne zasiahol hosťujúci Ševčuk.  Nedáš-dostaneš platilo aj tentokrát, keď v 63. minúte zahrávali hostia po faule na Hurného pokutový kop, ktorý na dvakrát premenil Gašparovič. Hostia zacítili šancu na vyrovnanie, no domáca obrana na čele s výborne hrajúcim Godálom odolala. V závere spálil ešte veľkú šancu Pavúk, ktorý zoči-voči Ševčukovi nechal vyniknúť brankára Petržalky. Železiari tak vstúpili do jarnej časti sezóny víťazstvom nad FC Petržalka 2 : 1.


Ohlasy po zápase

Mikuláš Radványi: „Zápas sme začali veľmi dobre. Hrali sme aktívne a vypracovali sme si šance, ktoré sme však v úvode nevyužili. Následne dal Roland Galčík krásny gól, ktorým sme sa ujali vedenia. V závere polčasu sme pridali druhý gól, jasne sme dominovali a súpera sme do ničoho nepustili. Vedeli sme však, že výsledok 2:0 je zradný. Súper otvoril viac hru a nám sa otvárali priestory na rýchle brejky. Rolo Galčík mal čistú šancu zvýšiť na 3:0 no nepremenil ju a súper dokázal znížiť. Následne vsadil všetko na jednu kartu, no my sme veľmi radi, že sa nám to podarilo ustáť a získali sme tri body.“


Ústrednou postavou duelu proti FC Petržalka bol Roland Galčík. Úvodný gól sám strelil, aby v závere polčasu krásne naservíroval loptu pre Dana Pavúka, ktorý zvyšoval už na 2:0. „Bolo to náročné stretnutie. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Okrem dvoch gólov sme mali aj viacero dobrých šancí. Ja sám som mal dve veľmi dobré šance. Petržalka okrem penalty nemala vyloženú šancu a preto si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené,“ začal svoje hodnotenie aktuálne už 7 gólový krídelník a následne sa vrátil aj ku gólovej situácií z 29. minúty: „Chalani to veľmi pekne vykombinovali pri čiare a Dano Pavúk mi poslal prihrávku do priestoru. Loptu som si posunul na stred, vyhol som sa protihráčovi a som rád, že sa mi to takto podarilo trafiť,“  opísal gólový moment stále len 19 ročný odchovanec nášho klubu. Aj napriek územnej prevahe a množstvu šancí sa stretnutie skončilo len jednogólovým rozdielom. Ako upozorňuje rodák z dedinky Klin, je dôležité sa z toho poučiť a snažiť sa zápasy rozhodnúť skôr: „Zápas a aj výsledok sme sa snažili kontrolovať.  Myslím si, že Petržalka si takmer celý zápas nič nevypracovala, takže z tohto pohľadu sme to mali pod kontrolou. Na druhú stranu v ďalších zápasoch musíme byť efektívnejší a snažiť sa rozhodnúť zápas čo najskôr,“  dodal na záver Roland Galčík, ktorý sa spolu s Borisom Godálom a Vladom Kukoľom ocitli v ideálnej 11-tke 17. kola II. futbalovej ligy.