Roland Galčík prestupuje do MŠK Žilina, jar odohrá na hosťovaní v Podbrezovej

Roland Galčík prestupuje do MŠK Žilina. S klubom odcestuje už teraz na sústredenie do Dubaja, ale následne sa vráti do Podbrezovej, kde odohrá jarnú časť 2. ligy.

Reprezentant Slovenska do 21 rokov v doterajšom priebehu ročníka strelil sedem gólov a pridal deväť asistencií. V predošlej sezóne zaznamenal jedenásť zásahov a šesť prihrávok. K „Šošonom“ sa pripojil už teraz v januári, aby absolvoval sústredenie v Dubaji, ale po ňom sa vráti do Podbrezovej a bude u nás hosťovať počas celej jarnej časti.

„Podbrezová je moja srdcová záležitosť. Cítim, že riešenie s prestupom do Žiliny a polročným hosťovaním v Podbrezovej je to najlepšie. Žilina bude pre mňa výzva. Chcem ešte pomôcť Podbrezovej, klubu, ktorý mi veľa dal. Ďakujem Podbrezovej za všetko, čo pre mňa urobila a že brala do úvahy môj názor a aj moje pocity,“ povedal Galčík.

K prestupu sa vyjadril takisto generálny manažér FK Železiarne Podbrezová, Miroslav Poliaček: „O Rola bol už tretí prestupový termín veľký záujem, nemohli sme ho držať. Musíme počúvať záujmy hráčov. Rolo má veľký vzťah k Podbrezovej a chce jej na jar pomôcť postúpiť do Fortuna ligy. Má však aj svoje ambície, je to reprezentant Slovenska a preto sa chce posúvať ďalej. Žilina je pre jeho ďalší rozvoj najlepšou štáciou. Na sústredenie pôjde so Žilinou pre to, že klub nás o to požiadal, nakoľko v lete bude málo času, aby sa etabloval do nového tímu a systému. Po sústredení sa vráti do tréningového procesu Podbrezovej.“

„Nateraz je káder smerom von uzavretý. Všetci kľúčoví hráči ostávajú na jar u nás,“ doplnil Poliaček.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *