Roman Skuhravý opúšťa Podbrezovú

Tréner Roman Skuhravý na vlastnú žiadosť končí v FK Železiarne Podbrezová. O jeho nástupcovi bude klub informovať.

Český lodivod sa nezmazateľne zapísal do histórie Podbrezovej ako najúspešnejší tréner, ktorý na Horehroní pôsobil. Počas celej anabázy na lavičke nášho tímu ukazoval svoje veľké kvality, skúsenosti a profesionalitu.

Na Horehronie prišiel v lete 2021 a hneď vo svojej prvej sezóne doviedol klub k postupu z druhej najvyššej súťaže do Niké ligy, kde okamžite nasledovalo úspešné počínanie si v prvej šestke. Štvrté miesto z ročníka 2022/23 je najlepším umiestnením vo viac ako storočnej histórii nášho klubu.

V ďalšej sezóne 2023/24 sa Podbrezovčania umiestnili na šiestom mieste a zároveň dokráčali až do semifinále Slovenského pohára. Skuhravý bol hlavným trénerom Podbrezovej v 109 súťažných zápasoch. Z toho bolo 65 v rámci Niké lige, 30 počas pôsobenia v 2. lige a 14 v pohárovej súťaži.

„Tréner sa rozhodol nepokračovať ďalej v našom klube, ďakujeme mu za fantastickú robotu, ktorú pre nás urobil. Bude veľmi ťažké ho v pokročilom štádiu prípravy nahradiť. Budeme musieť veľmi rýchlo konať, pretože odchádzame na sústredenie. Situácia nie je jednoduchá, ale verím, že ju vyriešime najlepšie v rámci možností, ktoré máme,“ povedal generálny manažér Miroslav Poliaček.