Roman Skuhravý: „V tíme je vidieť obrovský hlad a pracovitosť“

Výhra nad ŠK Slovan Bratislava B pomerom 5:0 bola najvyššou v doterajšom priebehu 2. ligy.

V rámci celej sezóny 2021/22 sme vyšším rozdielom zdolali iba Bánovce (6:0) v rámci Slovnaft Cup. Pod piatkové tri body sa gólovo podpísali Peter Kováčik, Erik Grendel, Jozef Špyrka, Samuel Ďatko a Vladimír Barbora. Čisté konto udržal Richard Ludha, bolo naše piate po sebe a ôsme celkovo. Navyše sme priebežne poskočili na prvé miesto tabuľky, keďže máme lepšie skóre ako MFK Dukla Banská Bystrica. Tá cez víkend nehrá, čiže momentálne máme zhodný počet 33 bodov pri štrnástich stretnutiach. Iba Skalica a Podbrezová majú z uplynulých piatich duelov samé výhry.

Nastrieľali sme už 33 gólov, to je najlepšia ofenzíva v lige. Len doplníme, že v sobotu o 18:00 sa hrá dôležité stretnutie medzi treťou Skalicou (32 bodov) a štvrtým Humenným (31 bodov): „Po utorkovom zápase s Trnavou som mal rešpekt, pretože to bolo veľmi emocionálne. Tempo stretnutia so Slovanom ovplyvnilo vylúčenie. Veľa situácií sme obhrávali, ale takto sa hrá proti desiatim. Bolo vidieť, že vymýšľame, nemali sme tak rýchle nastavenie ihriska ako by sme potrebovali. Možno by som toho chcel až príliš. Vážim si však, že sme nedostali gól, obrana nám hrá výborne,“ hodnotí hlavný tréner Roman Skuhravý.

Po zmene strán sa dostali na trávnik aj Matej Grešák, Martin Talakov či Vladimír Barbora: „Nasadili sme aj hráčov, ktorí nemajú až také vyťaženie a to je výborné. Teraz si môžeme znovu trochu oddýchnuť a nachystať sa na utorok. V Dubnici urobíme všetko pre to, aby sme zvládli aj tento duel. V tíme je vidieť obrovský hlad a pracovitosť. Keby ste hráčov videli vo štvrtok na tréningu… Iba dva dni po ťažkom zápase s Trnavou všetci chceli hrať, sú zdraví a naštvaní, ak nejdú do základnej zostavy. To ma teší, pretože je to náš motor,“ doplnil český lodivod.

Program mužov do konca jesennej časti:

02.11. o 13:00 FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová (2. liga)

05.11. o 15:00 FK Železiarne Podbrezová – FK Humenné (2. liga)

14.11. o 11:00 FC Rohožník – FK Železiarne Podbrezová (2. liga)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *