Rozhovor s Rolandom Galčíkom

V piatok 19. júla vstúpili Železiari do nového ročníka II. futbalovej ligy domácim stretnutím s ambicióznym nováčikom z metropoly východu FC Košice.  Ťažký zápas sme nakoniec zvládli a po výsledku 2:1 ostali všetky tri body v Zelpo Aréne.  Na premiérový gól našej novej akvizície Chvátala v 81. minúte,  odpovedal už o 2 minúty hosťujúci  Karaš. O tom, že Košičania pocestujú domov bez zisku čo i len bodu, rozhodol v 90. minúte Roland Galčík,  ktorý zužitkoval  skvelý center od výborne hrajúceho Marcina. Nie len o zápase s FC Košice sme sa porozprávali so strelcom víťazného gólu.

Železiari boli s výnimkou úvodných minút aktívnejším celkom, mali hernú prevahu a vytvárali si šance. Víťazstvo sa nerodilo ľahko. Po bezgólovom prvom polčase čakalo 728 divákov na prvý gól až do 81. minúty. Spoza 16-tky sa do lopty oprel Chvátal a jeho strela pomedzi nohy brankára hostí prešla až za bránkovú čiaru. Železiari sa z vedenia tešili len 2 minúty, skvelý center Pavúka z ľavej strany zužitkoval  hlavou Karaš. Hviezdna chvíľa  Galčíka prišla v 90. minúte. Chalani to výborne vykombinovali po pravej strane. Peknou spätnou prihrávkou ma našiel Matúš Marcin,  musím pochváliť aj Kuba Šulca, ktorý mi prihrávku pekne prepustil a ja som videl, že brankár stojí na prednej tyči, snažil som sa to trafiť čo najviac na zadnú tyč, chvalabohu to tam padlo“, opísal gólovú situáciu odchovanec  podbrezovského futbalu.

Stále len  17 ročný futbalista sa na ihrisko dostal v 66. minúte, keď vystriedal  Dávida Leška. Od trénera som dostal úlohu rozhýbať to v obrane súpera,  snažiť  sa o nábehy za hosťujúcu obranu a streliť nejaký ten gól, čo sa mi aj podarilo, takže som rád a pocity sú stále úžasné“, prezradila taktické pokyny jedna z mladých hviezd Železiarov.  Po vypadnutí z Fortuna ligy do nižšej súťaže  odišlo z  A–tímu 10 futbalistov, prišlo 9 nových hráčov. Aj napriek veľkej fluktuácii hráčov si rodák z obce Klin atmosféru v kabíne pochvaľuje : Je pravda, že prišlo veľa nových chalanov, ale myslím si, že v kabíne sme si od prvého momentu s chalanmi sadli. Dobre si rozumieme, prajeme si a všetci spolu ťaháme za jeden povraz.“  Veľký fanúšik Bayernu Mníchov priznal, že táto sezóna môže priniesť veľa pozitív do jeho ďalšej kariéry. „Táto sezóna môže byť pre mňa zlomová, mám iba 17 rokov a aj tento presný zásah mi môže pomôcť.  Svoju rolu určite zohrá fakt, že máme možno kvalitnejší káder, ako počas Fortuna Ligy.“

Na záver nás zaujímalo, koľko bude premiérový gól v drese A – tímu stáť? Určite to nebude lacné, ale je to veľmi príjemná povinnosť,  ktorú si rád splním“, zakončil svoje rozprávanie sympatický mladík v našom A- mužstve.

Rolandovi prajeme pevné zdravie a ešte veľa víťazných gólov v našom drese.