Rozhovor s trénerom mužov Jozefom Moresom

Železiari majú za sebou prvý týždeň prípravy. S trénerom Jozefom Moresom sme sa zhovárali nie len o príprave :


Máte za sebou úvodný týždeň prípravy, v ktorom ste už stihli odohrať aj prvý zápas. Ako hodnotíte tento úvod prípravy a samotný zápas so Žilinou?  

Začali sme 9. januára a prvé dva dni sa niesli v znamení testovania hráčov. Od pondelka už zarezávame naplno. Odohrali sme prípravný zápas v Žiline, s druhým mužstvom prvoligovej tabuľky. Vyskúšali sme hráčov, ktorí sú u nás na skúške, šancu dostali všetci naši dorastenci, takisto nová posila Patrik Krčula. Samotný zápas síce výsledkovo nedopadol dobre, ale z pohľadu najbližších dní a budúcnosti bol veľmi osožný.

 

Pred vami je pomerne dlhá, 7 týždňová príprava. Aký bude jej ďalší priebeh?

V piatok 17.01. odchádzame do Prahy na herné sústredenie, kde okrem tréningov absolvujeme aj dva prípravné zápasy s Viktóriou Žižkov a Jihlavou. Po návrate sa budeme pripravovať v domácich podmienkach a okrem zápasov doma, odohráme zápasy ešte v Poľsku so Zaglebie Sosnowiec a v Brne s FC Zbrojovka Brno.

 

Čaká vás ešte sedem kvalitných súperov, ktorí vás dostatočne preveria. V úvode jesennej časti sezóny bola vidno na mužstve určitá nezohratosť. Bude aj toto jeden z cieľov v príprave, nájsť a pracovať na čo najväčšej súhre mužstva?

Mužstvo na začiatku prešlo výraznou premenou, čo samozrejme významným spôsobom ovplyvnilo zohratosť tímu, postupne sa to ale začalo zlepšovať. Do spokojnosti máme ešte naozaj veľmi ďaleko. Súhra bude jedným z cieľov, potrebujeme sa ale zlepšiť vo všetkých ukazovateľoch, hlavne po fyzickej a mentálnej stránke.

 

Mužstvo posilnila dvojica Patrik Krčula – Adam Pajer. Môžeme do začiatku jarnej časti  sezóny očakávať ďalšie posilnenie kádra?

Od Paťa a Adama si sľubujeme, že výrazným spôsobom zvýšia konkurenciu v mužstve a stanú sa oporami tímu. Na ďalšom posilnení pracujeme, musia to byť ale posily, ktoré nás môžu posunúť ďalej.

 

Na záver otázka, po nevydarenej jesennej časti sezóny asi aj samotní hráči cítia, že majú na viac, ako je 7. miesto. Môže ich aj tento fakt zdravo motivovať v tomto období do ďalšej tvrdej práce?

Cítiť to môžu, ale jediná pravda je na ihrisku. Počas jesene síce naznačili v niektorých zápasoch kvalitu, ale na výrazný posun v tabuľke to zatiaľ nestačilo. Ak sa chceme tabuľkovo posúvať vyššie, potrebujeme sa bezpodmienečne zlepšiť vo všetkých ukazovateľoch a na tento fakt budeme v príprave klásť ten najväčší dôraz.