Rozhovor s trénerom U-17 Jánom Gajdošíkom

Mladší dorast pod vedením trénerského dua  Ján Gajdošík, Ján Hroš, má za sebou úvodných 6 kôl.  Pred sebou majú sériu štyroch ťažkých stretnutí.  Hlavný tréner Ján Gajdošík  nám v zaujímavom rozhovore zhodnotil  nielen aktuálnu sezónu, ale aj prezradil, čo očakáva od najbližších zápasov.

 


Pán tréner máme za sebou 6 súťažných zápasov. Ako ste zatiaľ spokojný s doterajším priebehom sezóny ?

Úvodné zápasy môžeme hodnotiť zatiaľ pozitívne, odohrali sme dobré zápasy. Samozrejme vieme, že niektoré veci sme mohli urobiť lepšie. Najmä v úvodných dvoch zápasoch sme mohli byť dôslednejší pri premieňaní šancí, ako aj pri bránení štandardných situácií. Pozitívom je aj to, že viacerí hráči si držali dobrý štandard výkonnosti v každom zápase.

Na jednej strane je tu tabuľkové postavenie , na strane druhej výkony mužstva.  Je súčasných 11 bodov v tabuľke  skutočným odzrkadlením výkonov tímu ?

Asi áno, aj keď nás veľmi mrzí remíza s Duklou B.Bystrica. Tam sme stratili dva body. Napriek tomu, že ten zápas sme mali vo svojich rukách, nepremenili sme naše šance. Opakom bol zápas v Senici, kde sme z prvých troch šancí dali tri góly a boli sme veľmi efektívni.

V úvodných kolách sme doplácali na slabšiu efektivitu. V posledných dvoch kolách sme však strelili až 8 gólov.  Čo je za týmto zlepšením?

V prvých dvoch zápasoch sme naozaj zahadzovali veľké šance, teraz sa k nám priklonila viac šťastena a aj v tréningovom procese sme sa ešte viac venovali zakončeniu. Veríme, že aj ďalej budeme nebezpeční a budeme dávať dosť gólov, tak ako to bolo v jarnej časti.

Na druhej strane nám výborne funguje defenzíva. Inkasovali sme len 5 krát, máme tretiu najlepšiu defenzívu súťaže.  Teba ako bývalého obrancu musí táto štatistika tešiť ? 

Na takéto hodnotenie je ešte skoro. V najbližších zápasoch nás preveria kvalitné ofenzívne mužstvá a tam sa ukáže, ako sme na tom s našou defenzívou. Potrebujeme určité veci ešte zlepšiť, ak chceme úspešne čeliť aj tým najlepším ofenzívnym hráčom a družstvám súťaže.

Pred sebou máme štyri kolá, v ktorých nás postupne čaká Slovan, Trnava, Trenčín a Žilina.  Sme pripravení na konfrontáciu s top mládežníckymi tímami na Slovensku?

Určite urobíme všetko pre to, aby sme boli čo najlepšie pripravení. Každý z týchto súperov má vysokú kvalitu a my sa na tieto zápasy tešíme. V jarnej časti sme dokázali poraziť Slovan aj Trenčín, no potrebovali sme k tomu nadpriemerné výkony všetkých hráčov. Budeme sa snažiť niečo podobné zopakovať.

Na záver ešte jedna otázka.  Dávaš si pred týmito štyrmi zápasmi nejaké špeciálne ciele?  Potešili by ťa viac získane body alebo predvedené výkony?

Pôjdeme od zápasu k zápasu. Chceme sa dobre pripraviť na Slovan, ďalší súperi nás momentálne nezaujímajú. Pre nás trénerov budú najdôležitejšie dobré individuálne výkony hráčov a samozrejme aj mužstva ako celku. Toto sú zápasy, ktoré dajú našim hráčom veľa. Ak budú dobré výkony hráčov a mužstva, tak potom budeme mať šancu aj na dobré výsledky a body.