Rozhovor so Samuelom Ďatkom pred zápasom s Bardejovom

Zápasový kolotoč druhej ligy pokračuje 10. kolom.  Železiari privítajú v Zelpo Aréne Partizán Bardejov. Po dvoch víťazných zápasoch chcú zverenci trénerského dua Mores – Poljovka,  natiahnuť víťaznú šnúru aj proti ďalšiemu nepríjemnému súperovi. Duel s tradičným výkopom v piatok o 17:00  povedie v pozícii hlavného rozhodcu  Ladislav Prešinský. Delegátom stretnutia bude pán Ján Džubák. Delegátom pozorovateľa rozhodcov bude pán Ľubomír Suchý.

Stabilný účastník II. ligy Partizán Bardejov zažil v minulej sezóne záchranárske práce.  Nakoniec však po vynikajúcej jarnej časti sezóny, v ktorej boli Bardejovčania s 9 víťazstvami, tretím najlepším tímom z pohľadu získaných bodov, doviedli  tieto boje do úspešného konca. Na konci sezóny skončili na 10. priečke a uhájili si tak druholigovú príslušnosť.  Vstup do aktuálneho ročníka však hornošarišanom nevyšiel.  Po dvoch úvodných prehrách v Dubnici a doma s Petržalkou, získali prvý bod až v treťom kole za remízu s Trebišovom.  Následne si Bardejovčania odniesli z košického Čermeľa veľmi cenné tri body po výhre 1:2.  V posledných piatich stretnutiach získal  náš piatkový súper 7 bodov.  Zdolal rezervu Ružomberka a Slovana, remizoval v Šamoríne, prehral s rezervou Žiliny a na pôde Púchova.  V 9. kole privítali Bardejovčania na svojom ihrisku rezervu bratislavského Slovana.  Pred 704 divákmi sa dvakrát presadil Človečko a domáci si tak na svoje konto pripísali tretiu výhru v sezóne.

V zápase proti rezerve Slovana nastúpili v drese Partizána aj dve nové posily. Z FK Ústi nad Labem prišiel do Bardejova 25-ročný Oliver Janso a z FC Spartak Trnava 24-ročný Tomáš Brigant. Najlepším strelcom tímu je trojgólový Michal Horodník.


V kádri Železiarov panuje dobrá atmosféra.  Na domáce víťazstvo nad Petržalkou (2:0) nadviazali  naši chlapci výborným výkonom aj proti trápiacemu sa Trebišovu (3:0). V zápase s Trebišovom nastúpil v stredovej formácii Samuel Ďatko, ktorý proti Petržalke chýbal pre reprezentačné povinnosti. „ Z reprezentačného zrazu mám dobré pocity. S niektorými chlapcami sa poznám už dlhšie, bolo skvelé ich opäť vidieť. V prvom zápase s Fínskom som nastúpil v základnej zostave a priznám sa, že som bol trocha nervózny.  Zápas mi však vyšiel, čo ocenili aj tréneri, takže ma to veľmi potešilo. V druhom zápase, opäť proti Fínsku som hral 30 minút.  Išiel som na ihrisko s cieľom oživiť hru, čo sa mi aj podľa mňa podarilo,“  opísal svoje pocity z reprezentačného zrazu stále len 18-ročný mladík.  V zápase s Trebišovom nastúpil na inom poste ako zvyčajne, no podľa vlastných slov s tým nemal žiaden problém: „Je pravda, že som nastúpil na inej pozícii. Cítil som sa však tam veľmi dobre. Snažil som sa byť čo najčastejšie v hre, pomáhať spoluhráčom. Myslím, že mi zápas celkom vyšiel.“  Svoj dobrý výkon korunoval aj asistenciou na prvý gól, ktorý sa ako neskôr ukázalo, bol aj víťazný. „Najprv to mala byť nacvičená akcia s Rolom Galčíkom. Súperov hráč to však dobre prečítal. Neostávalo mi tak nič iné, iba odcentrovať. Špyro to tam dobre prepustil a náš kapitán sa už nemýlil,“ opísal gólovú akciu odchovanec podbrezovského futbalu.  Sympatický mladík priznáva, že dve víťazstva v rade sa podpísali aj na atmosfére v kabíne: Atmosféra v šatni je oveľa lepšia. Tešia nás výsledky aj predvedená hra. Zlepšujeme sa od zápasu k  zápasu. Veríme si stále viac a viac a dúfam, že to spolu dotiahneme do stanoveného cieľa.“  Železiari aktuálne ťahajú sériu dvoch víťazných domácich zápasov v rade, v ktorých strelili až 5 gólov a žiaden neinkasovali. Žiaden zápas v II. lige však nie je jednoduchý. Uvedomuje si to aj reprezentant do 19 rokov. „Ani jedno mužstvo v II. lige nám nedá nič zadarmo. Bardejov bude náročný súper. My však máme veľkú kvalitu, ktorú potrebujeme v piatok pred našimi fanúšikmi ukázať. Verím, že tri body ostanú doma,“  zakončil svoje rozprávanie Samuel.

Po dvoch trojbodových zápisoch budú chcieť železiari naplno bodovať aj tentokrát. Príďte ich povzbudiť už tento piatok o 17:00 v Zelpo Aréne !!