S Nitrou sa stretneme v Zlatých Moravciach, bilancia je vyrovnaná

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová nevyužili ideálnu šancu o niečo viac skresať stratu na vedúci tím skupiny o udržanie, Nitru, pretože doma s 1. FC Tatran Prešov iba remizovali 1:1. V sobotu však „Železiari mieria do Zlatých Moraviec, kde sa stretnú práve s FC Nitra.

V upršanom počasí a na ťažkom teréne to bol boj z oboch strán, o čom svedčí aj veľa kartových trestov. Prvá vážna šanca prišla až po polhodine hry, kedy Leško v páde medzi dvomi obrancami zakončil center do brvna. V 35. minúte sa ale fanúšikovia mohli tešiť, Lazar Djordjević poslal centrovaný pas oblasťou medzi hlavou a chrbtom do siete: „Snažil som sa loptu trafiť čo najlepšie. Nakoniec som ju zasiahol chrbtom, ale aj tak som dal gól,“ hovoril po zápase srbský obranca. Do polčasu sa navyše nechal po druhej žltej vylúčiť hosťujúci obranca Udeh: „Svojím spôsobom sme do stretnutia vstúpili veľmi dobre a mali sme hru pod kontrolou. V prvom polčase sme dali gól na 1:0, čím sme sa kus upokojili a navyše prišla aj červená karta. Polčas sa dohral s tým, že sme chceli zvýšiť snahu,“ hodnotil na tlačovej konferencii tréner Marek Fabuľa.

Obrovskú šancu v druhom dejstve mal Wiezik, zoči-voči Lukáčovi neuspel. Prišiel tak trest. Po centri sprava loptu z voleja trafil Lukáš Micherda a zakončil ju mimo dosah Kuciaka. V záverečnej desaťminútovke zastavil hlavičku Kostelného náš bývalý brankár Lukáč v podstate na bránkovej čiare, a tak sa body delili: „Je pravda, že druhý polčas nám práve naopak nesadol. Boli sme nervózni a ten pokoj nám chýbal, pretože niektorí hráči podceňovali isté veci. Na základne toho sa súper v niektorých herných situáciách chytil. Treba však povedať, že Jakub Wiezik mal miliónpercentnú šancu, kedy to mohol uzavrieť a mohlo to byť vybavené. Škoda aj štandardiek, ktoré sme nepremenili a mali sme z nich dobrých príležitostí. Padalo nám to a nedokázali sme tú loptu doklepnúť. Na tomto teréne nešlo o hernú krásu. Bolo to treba dostať od jednej brány k druhej a dokázať sa tam presadiť. Bohužiaľ, gólovú situáciu sme neustrážili svojím nedbanlivým počinom, a preto sa body delili. Nakoniec to musí byť spravodlivé, pretože tak, ako sme mohli my, tak mohli aj hostia. Musíme to akceptovať, ideme ďalej,“ rozprával nie príliš spokojne náš hlavný tréner Fabuľa: „Dostali sme sa pod tlak, nevyužili sme šance a Prešov to využil,“ nechal sa počuť Lazar Djordjević: „Ihrisko bolo ťažké, ale oba tímy mali rovnaké podmienky, takže na to sa vyhovárať nemôžeme. Mali sme dať druhý gól, ktorým by sme stretnutie v podstate ukončili, ale bohužiaľ, skončilo to 1:1. Musíme na to rýchlo zabudnúť, sústrediť sa na ďalšie stretnutie a uhrať čo najlepší výsledok. Taký je futbal, ale ideme ďalej a budeme sa snažiť vyhrávať,“ verí strelec nášho jediného presného zásahu v stretnutí: „Verím, že po sviatkoch to bude aj vzhľadom k terénu lepší futbal a pre nás znova úspešné,“ doplnil Marek Fabuľa.

Do stretnutia proti Nitre tak vstupujeme z deviateho miesta, kde sme klesli po poslednom kole. Máme 27 bodov, pred Zlatými Moravcami náskok jedného. Doposiaľ Podbrezová strelila 23 gólov, inkasovala 39 pri ôsmich výhrach, troch remízach a štrnástich prehrách. Najlepším strelcom je štvorgólový Endy Opoku Bernadina. V tomto ročníku sme sa s Nitrou stretli dvakrát. Najskôr sme von gólom Tomáša Koňu prehrali 0:1, potom doma rovnakým výsledkom po zásahu Jána Kriváka triumfovali.

FC Nitra

Nováčik súťaže mal dobrý štart do ročníka, ale potom prestal zbierať body a dostal sa až do skupiny o udržanie. S tým však problém mať nebude. Momentálne tróni na čele tejto šestky so ziskom 36 bodov, pred Michalovcami má náskok ôsmich, avšak v poslednom kole prišla práve na spomínanej pôde východného Slovenska prehra 0:4. V úvodných dvoch kolách nadstavby futbalisti spod Zobora, na jar hrajúci mimo svoj domovský štadión kvôli prestavbe, vyhrali 1:0 proti Senici aj Zlatým Moravciam.

 

Matej Kubove

 

 

Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Peter Kráľovič

Asistent 1 :   Erik Weiss

Asistent 2 :   Matej Barenčík

Delegát spravodajca SFZ :   František Košičár

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ján Špivák


Vzájomné zápasy :

9.12.2017 Podbrezová Nitra 1 : 0
Krivák
16.9.2017 Nitra Podbrezová 1 : 0
Kóňa

 


Forma FC Nitra :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
R P V V P