S novým realizačným tímom do boja proti nováčikovi zo Serede

Šiesta ligová prehra v rade, ktorú sme utŕžili na pôde Zlatých Moraviec znamenala prepad v tabuľke Fortuna ligy na 10. miesto, ako aj koniec trénerskej dvojice Fabuľa – Guza na lavičke Podbrezovej. S obomi sa rozhodlo vedenie ukončiť spoluprácu a hráčom na čele s kapitánom Viazankom dať nový impulz pred poslednými dvomi duelmi v jesennej časti na domácej pôde. Hneď prvý odohráme v sobotu proti nováčikovi ŠKF Sereď a s jasným cieľom – zvíťaziť. Ligovú premiéru si v tomto dôležitom stretnutí na lavičke „Železiarov“ odkrúti v roli hlavného trénera Gergely Geri, rovnako ako aj jeho asistent Michal Hanek.

Spomínaná posledná prehra v Zlatých Moravciach prišla po presne miernej strele Ewertona a zariadila už šiestu prehru Podbrezovej v rade. Naopak náš sobotný súper zo Serede sa v premiérovej sezóne našej ligy drží veľmi dobre, pričom sa už dlhodobo udržuje na priečkach zaručujúcich postup do nadstavbovej časti o titul. Posledný ligový zápas hráči Serede remizovali vo svojom prechodnom domove v Nitre s MŠK Žilina 1:1, keď v druhom polčase vyrovnával Denis Ventúra, ktorý sa podľa oficiálnych štatistík Fortuna ligy stal najlepším hráčom 16. kolo našej ligy. Zverenci českého trénera Karla Stromšíka ťahajú sériu piatich ligových zápasov bez prehry a naposledy pocítili trpkosť prehry 7. októbra na pôde majstrovskej Trnavy. Aj preto patrí ŠKF piate miesto v tabuľke Fortuna ligy so ziskom 24 bodov, rovnaký počet bodov má aj štvrtý Ružomberok, ale v neprospech Seredčanov hovorí negatívnym skóre 21:24. Hráči Podbrezovej momentálne okupujú až 10. miesto, ale naša strata na posledné postupové miesto do nadstavby o titul je len dvojbodová. Prípadná sobotná výhra môže teda vrátiť entuziazmus do Zelpo Arény a nabudiť „Železiarov“ na tuhý boj o hornú šestku Fortuna ligy.

Náš prvý vzájomný zápas na pôde súpera skončil našou výhrou 1:2, keď prvopolčasovú najtesnejšiu výhru domácej Serede zvrátil na našu stranu dvomi gólmi v priebehu dvoch minút Michal Breznanik, ktorý je už k dispozícii novému trénerskému tímu po kartovom treste zo Slovnaft Cupu. Od hráčov Podbrezovej sa očakáva v sobotu na ihrisku bojovný a odhodlaný výkon, pod ktorým bude podpis nového realizačného tímu na čele s trénerom Gerim. Práve nový tréner môže priniesť do hry „Železiarov“ čerstvý vietor a motiváciu pre celý káder zabojovať o svoje miesto v základnej zostave. Všetko je v rukách hráčov, čo potvrdzuje aj tvár spravodajcu k zápasu so Sereďou Matej Podstavek: „Zápas so Sereďou nie je o súperovi, ale o nás. Ak budeme robiť veci, ktoré vieme, budeme úspešní.“ Dúfajme, že silná motivácia hráčov sa prenesie aj na trávnik Zelpo Arény a v sobotu prelomíme negatívnu sériu šiestich ligových prehier, čo by odvrátilo pozornosť od boja o záchranu a priblížilo hráčov Podbrezovej k vysnívanej šiestej priečke v tabuľke Fortuna ligy. Predposledné jesenné kolo sa začína v sobotu 1.decembra 2018 už o 14:00 hod. a my pevne veríme, že si každý fanúšik nájde cestu na štadión a príde povzbudiť hráčov Podbrezovej pri prelomení negatívnej série prehier!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Patrik Hrčka, Lutila

Asistent 1 :   Radoslav Bobko, Odorín

Asistent 2 :   Erik Weiss, Košice

Náhradný rozhodca :      Filip Glova, Košice

Delegát spravodajca SFZ :      Renáta Tomášová, Bratislava

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Ľubomír Suchý, Bratislava

 


Vzájomné zápasy :

25.8.2018 Sereď Podbrezová 1 : 2
Gatarič – Breznanik 2

 


Forma ŠKF Sereď :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V R V V R