Samuel Ďatko podpísal profesionálny kontrakt

Aj napriek náročnému obdobiu s pohľadu na situáciu v ligovej tabuľke sa objavil v posledných dvoch ligových dueloch na trávniku stále len 17-ročný stredopoliar Samuel Ďatko a určite nesklamal. Práve naopak, svojimi výkonmi a sebavedomým herným prejavom upútal fanúšikov, začo si vyslúžil podpis trojročného profesionálneho kontraktu, ktorý začne plynúť od  júla 2019. „Pocity sú určite veľmi prijemné. Som nesmierne rád, že mi dal klub možnosť podpísať moju prvú profesionálnu zmluvu,“ vyjadril svoju obrovskú radosť mladý stredopoliar.

Mládežnícky reprezentant zaujal už v drese staršieho dorastu U-19, čoho výsledkom bolo jarné preradenie do ligového mužstva pod vedením Vladimíra Veselého. Svoj ligový debut zažil Samuel v 7. kolo nadstavby Fortuna ligy na domácom ihrisku proti Zlatým Moravciam a na svoj prvý ligový gól čakal len týždeň, keď sa dokázal presadiť v poslednom zápase na pôde majstrovskej Trnavy. Náročné duely len dokazujú správnosť zaradenia stredopoliara do ligového kolotoča, čo potvrdzujú aj zápasové štatistiky. K svojej šanci okúsiť najvyššiu futbalovú súťaž sa vyjadruje aj sám hráč: „Určite som veľmi rád, že mi tréneri aj klub dali možnosť ukázať sa aj v takýchto ťažkých zápasoch. Snažím sa ich presvedčiť, že aj v mladom veku patrím do A- mužstva. Momentálne nie sú žiadne ľahké zápasy, keďže sa hrá o veľa, ale snažím sa každý zápas odohrať čo najlepšie.“ Pred celým tímom Podbrezovej sú posledné dva zápasy, ktoré môžu rozhodnúť o ligovej príslušnosti „železiarov“ aj v budúcej sezóne. Dúfajme, že aj výkony mladého reprezentanta pomôžu Podbrezovej k dôležitým ligovým bodom. Okrem ligovej záchrany, ktorá je cieľom celého klubu, stoja za zmienku aj osobné ciele Samuela Ďatka: „Môj osobný cieľ je udržať sa v A- mužstve a tlačiť sa do základnej zostavy čo možno najčastejšie. Samozrejme chcem naďalej napredovať a získavať cenné skúsenosti v mužskom futbale.“

Samuelovi Ďatkovi prajeme veľa športových úspechov v našom drese a dúfajme, že aj jeho futbalová cesta v mládežníckych štruktúrach klubu bude motiváciou pre ďalších mladých hráčov, ktorí majú svoje dvere do ligovej kabíny otvorené.