Samuel Ďatko: Sme sklamaní, pretože sme veľmi túžili uspieť

V šlágri 28. kola čakal na Železiarov ambiciózny súper z metropoly východu – FC Košice.  Naši chlapci vstúpili do stretnutia aktívnejšie. V  5. minúte to z hranice 16-tky vyskúšal Bakaľa, jeho strelu zneškodnil Kira. V 21. minúte sa prvýkrát dostali k slovu hostia, prudkú strelu Sabola na dvakrát skrotil Ludha. V 35. minúte to z diaľky skúšal Galčík, jeho strele však chýbala razancia. Do kabín tak obe mužstvá odchádzali za bezgólového stavu.  Po zmene strán začali opäť aktívnejšie naši chlapci. V 49. minúte sa do lopty oprel Galčík ale jeho prudkú strelu pod brvno výborne zneškodnil Kira. V 55. minúte prišiel dôležitý moment stretnutia, keď musel po druhej žltej karte predčasne opustiť ihrisko hosťujúci Magda. V 57. minúte zahrávali hostia priamy kop, k lopte sa postavil Pačinda, no jeho strela nemierila medzi tri žŕde.  V 80. minúte sa na hranici 16-tky ocitol vo výbornej pozícii Breznanik, jeho technická strela však nebola presná.  V 88. minúte prišla najväčšia šanca zápasu. Po rohovom kope Ďatka sa lopta dostala až ku Bakaľovi, no ten z hranice piatich metrov prestrelil bránu hostí.  Záver stretnutia už viac gólových príležitostí nepriniesol , a tak sme v šlágri 28. kola nedokázali využiť ani viac ako 30 minútovú výhodu o jedného muža a získali sme iba bod po bezgólovej remíze.


Ohlasy po zápase

„Bol to zápas, ktorý nepriniesol veľa šancí. Vypracovali sme si tlak, no naša finálna fáza nebola taká, ako sme si to predstavovali. Chceli sme loptu doniesť až do brány a to sa nedá. Z našej strany tam bolo málo aktivity, najmä v krídelných priestoroch, a na môj vkus sme mali aj málo centrovaných lôpt. Čakajú nás posledné dva zápasy, ktoré chceme vyhrať.“

Mikuláš Radványi

V základnej zostave nastúpil  na pravom kraji záložnej formácie aj Samuel Ďatko, s ktorým sme sa v našom review vrátili k šlágru kola v Zelpo Aréne.  „Ťažko sa mi tento zápas hodnotí. Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a nič iné nás nezaujímalo. Dlho sme sa na tento zápas pripravovali, pretože sme vedeli, že je pre nás nesmierne dôležitý. Dopadlo to však tak, že sme síce neprehrali, no sme sklamaní. Myslím si, že každý jeden z tímu chcel vyhrať a celý čas sme v to verili. Nepodarilo sa nám však streliť ani gól, a preto sme dnes neboli úspešní,“ začal po zápasový rozhovor odchovanec nášho klubu.  V stretnutí sme od 55. minúty hrali o jedného muža v poli viac, pretože hosťujúci Magda videl z rúk hlavného rozhodcu Dzivjaka druhú žltú kartu a musel  sa tak predčasne porúčať pod sprchy. Aj napriek výhode o jedného muža a celozápasovej územnej prevahe si naši chlapci vypracovali len minimum šancí na strelenie vytúženého víťazného gólu. Kde videl príčinu malého množstva vypracovaných šancí Samuel? „Myslím si, že sme mali byť viac trpezlivejší. Strácali sme ľahké lopty  a získať ich naspäť nás stálo veľa síl. Pri niektorých situáciách sme sa mohli lepšej rozhodnúť  a lepšie ich využiť. Dať skôr center, či zvoliť  strelu alebo prihrávku v správny čas. V zápase sme mali aj relatívne veľa štandardných situácií, no nedokázali sme sa výrazne presadiť,“  hľadal príčiny malého množstva vypracovaných šancí stále len 19-ročný rodák z Brezna a priznal, že atmosféra v kabíne bola po takomto stretnutí veľmi ponurá. „Nálada v kabíne bola smutná. Každý v kabíne cítil, že zápas mohol dopadnúť lepšie. Teoretickú šancu ešte stále máme a musíme dohrať súťaž so cťou. Myslím si však, že sezónu sme si nepokazili týmto zápasom, ale pokazili sme si ju nezvládnutými zápasmi v jesennej časti. Každý jeden hráč, ktorí je v šatni miluje futbal , vyhrávanie a preto máme motiváciu aj vo zvyšných dvoch stretnutiach. Pôjdeme do nich naplno a verím, že to zvládneme,“  dodal na záver Samuel Ďatko.