Seniorská repre má pred sebou tréningový kemp, do nominácie sa dostal Mikuláš Bakaľa

Hlavný tréner slovenskej seniorskej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na päťdňový tréningový kemp v Senci 28 hráčov.

Mikuláš Bakaľa sa dostal do nominácie na tréningový kemp seniorskej reprezentácie. Medzi náhradníkmi je aj dvojca futbalistov FK Železiarne Podbrezová – Richard Ludha a Samuel Ďatko. Gro tvoria hráči Fortuna ligy, doplnení o legionárov z viacerých európskych krajín. Medzi nimi je napríklad náš bývalý obranca Alexander Mojžiš.

„Spolu so Slovenským futbalovým zväzom organizujeme toto sústredenie, kde budú predovšetkým mladí hráči, chcem spoznať ich potenciál. Vybrali sme si toto obdobie, lebo všetky ligy majú momentálne pre majstrovstvá sveta prestávku a kluby nám ľahšie uvoľnili hráčov,“ povedal Calzona pre SFZ.

„Je to veľmi dôležité pre budúcnosť reprezentácie. Nominoval som aj niekoľko starších hráčov, ktorí sú už súčasťou mužstva. Budú tam, aby išli príkladom. Budeme spolu päť dní, každý deň budeme mať dva tréningy. Stále pracujem na tom, aby som lepšie spoznal slovenský futbal. Bude to intenzívny týždeň,“ doplnil taliansky kouč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *