Sériu bez prehry môžeme natiahnuť proti nováčikovi zo Serede

Po hladkom a zaslúženom víťazstve nad Zlatými Moravcami je nálada v kabíne „Železiarov“ výborná. Ziskom ďalších troch bodov proti nováčikovi zo Serede by sme sa priblížili na dosah hornej polovici tabuľky Fortuna ligy. Pozitívnu sériu troch zápasov bez prehry odštartovali zverenci trénera Fabuľu výhrou proti majstrovi na domácom ihrisku a po remíze v Senici a poslednej výhre nad Zlatými Moravcami je na rade predĺženie série, ktorá rezonuje. „Proti Zlatým Moravciam sa nám v poslednej dobe darí, ale je potrebné zlepšiť si štatistiku aj proti iným mužstvám. Čaká nás ďalší zápas, takisto veľmi dôležitý a verím, že toto víťazstvo nás povzbudilo k tomu, aby sme ešte tvrdšie pracovali a pokračovali tou cestou, ktorou sme sa vydali a verím, že tá cesta bude úspešná,“ hodnotil náš posledný zápas kapitán Miroslav Viazanko.

Sobotný duel proti ŠKF Sereď bude našim prvým vzájomným meraním síl vo Fortuna lige. Skúsenosti proti tomuto súperovi mala v minulom ročníku druhej ligy naša juniorka, ktorá podľahla Seredi v oboch stretnutiach. Prvá konfrontácia na pôde súpera dopadla výhrou 4:2 pre domácich a v odvete sa opäť radoval náš súper, keď o najtesnejšej výhre 0:1 rozhodol útočník Popin. Z aktuálnych hráčov trénera Fabuľu sa v oboch zápasoch objavil len mladý obranca Daniel Magda, ktorý sa momentálne udomácnil v základnej zostave „Železiarov“ na poste pravého krajného obrancu. Sereď vstúpila do najvyššej futbalovej súťaži ako nováčik veľmi dobre, keď z piatich duelov má na konte 7 bodov a negatívne skóre 6:8. Nováčik pod vedením trénera Michala Gašparíka zaujal bezgólovou remízou na pôde silného Ružomberka a dvomi výhrami nad priamymi konkurentmi o pozície zaručujúce pokojný stred tabuľky – Senicou a Zlatými Moravcami. V poslednom kole siahali Seredčania po bodoch v Žiline, ale o najtesnejšej výhre 2:1 pre domácich rozhodol v 89. minúte Boženík. Vedeniu sa podarilo káder ŠKF Sereď po historickom postupe udržať pokope, keď odišiel len brankár Ružinský do bratislavského Slovanu a útočník Popin. Naopak do kádra pribudlo viacero hráčov zo skúsenosťami z najvyššej súťaži. Z Podbrezovej prišiel Aldo Baez, z Prešova chorvátsky legionár Gatarić, zo Žiliny skúsený obranca Tomáš Hučko a z Ružomberka mladý obranca Jozef Menich.

V dočasnom domove nášho súpera v Nitre sa očakáva vyrovnaný duel. Na našej strane v týždni zarezonoval odchod stredného obrancu Jána Kriváka do českého tímu MFK OKD Karviná, ktorého nahradil na poste stredného obrancu Matej Podstavek. O jeho nasadení do základnej zostavy rozhodne tréner Fabuľa až tesne pred stretnutím. Dúfajme, že náš tréner bude mať opäť šťastnú ruku pri výbere základnej zostavy, keďže výkon i výsledok v poslednom stretnutí dokázal fanúšikom oprávnenosť postavenia „Železiarov“ v tabuľke Fortuna ligy. Výkop stretnutia pod vedením hlavného rozhodcu Jozefa Pavlíka je v sobotu o 19:00 hod. na novopostavenom štadióne v Nitre.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Jozef Pavlík

Asistent 1 :  Peter Jenčura

Asistent 2 :  Anton Perát

Delegát spravodajca SFZ :  Jozef Chocholouš

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ján Špivák


Forma ŠKF Sereď :

 

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
R V P V P