Sezónu 2019/2020 zakončime domácim stretnutím proti Žiline B

Už zajtra odohrajú železiari posledný súťažný ligový zápas v sezóne 2019/2020.  So sezónou, ktorá bola výrazne poznačená dopadmi korona krízy sa naši chlapci rozlúčia domácim stretnutím. V piatok od 16:00 privítame v Zelpo aréne Žilinu B. Piatkové stretnutie bude mať pod palcom hlavný rozhodca Lukáš Ddzivjak spolu so svojimi asistentmi Patrikom Kmecom a Antonom Hrenákom.

V rámci skupiny o postup do Fortuna ligy bojuje počas 5-tich kôl šestica najlepších tímov 2. ligy o možnosť  zahrať si v baráži o postup do Fortuna ligy. Zatiaľ čo naši chlapci už majú za sebou dve súťažné kolá, proti Banskej Bystrici a Dubnici,  pre nášho piatkového súpera sa nadstavba začína až súbojom v Zelpo aréne. Keďže šošoni stihli svoje odvetné duely proti Dubnici a Banskej Bystrici odohrať ešte počas regulárnej sezóny, zverenci Petra Černáka tak mali dostatok času na prípravu. Počas nej odohrali dovedna 4 prípravné zápasy. Trikrát sa stretli s AS Trenčín a raz čelili FK Dubnici nad Váhom.  Kým v prvom zápase nestačili mladí šošoni na Dubničanov a podľahli im 0:1 , v zápase s Trenčínom predviedli Černákovci výborný ofenzívny futbal, strelili Trenčanom 5 gólov a zaslúžene sa tak radovali z výhry 5:4.

Železiarov čaká v rámci nadstavby tretí a zároveň posledný zápas v súťažnom ročníku 2019/2020. Po napínavom a dramatickom stredoslovenskom derby, čelili naši chlapci ďalšiemu ašpirantovi na postup do baráže – FK Dubnici.  Na prvý gól čakalo 370 divákov do 68. minúty. Krásnou ďalekonosnou strelou nedal Rehákovi šancu hosťujúci Jakúbek. Naši chlapci sa však nevzdali a za snahu boli odmenení v 81. minúte. O vyrovnávajúci presný zásah sa postaral Daniel Pavúk, keď zúžitkoval výborne zahraný priamy kop Pribulu a hlavou rozhodol o deľbe bodov. Naši chlapci aj v tomto zápase ukázali dobrý futbal a proti ťažkému súperovi dokázali zmazať jednogólové manko. O tom, že to bol v Zelpo aréne ťažký zápas svedčia aj slová Mareka Kristiána Bartoša: „Stretli sme sa so súperom, ktorý je ašpirantom na postup do Fortuna ligy. Vôbec to nebol jednoduchý zápas. Osobne si myslím, že sme v prvom polčase boli lepším, kombinačnejším mužstvom. Problémy nám robila predfinálna a finálna fáza. Na tomto musíme ešte popracovať. Druhý polčas sa hra vyrovnala. Dubnica dala gól, ale som veľmi rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Samozrejme, chceli sme ten zápas vyhrať, no remíza je spravdolivá.  Marek strávil jesennú časť sezóny na hosťovaní v Pohroní, no po návrate toho veľa neodohral.  Situácia sa ale zmenila príchodom Vladimíra Cifarniča. Marek odohral pod jeho vedením doposiaľ plný počet minút a je tak stabilnou súčasťou našej defenzívy. „Každý tréner má rozdielnu predstavu o hráčoch, o ich využití a pozícií v mužstve. Momentálne som vďačný za príležitosti, ktoré dostávam. Budem sa snažiť na sebe ďalej pracovať a zlepšovať sa.“  Odchovanca MŠK Púchov na jednej strane teší dostatok herného priestoru, no už sa plne koncentruje na posledný ligový zápas v sezóne 2019/2020. „Žilinčania majú v kádri mladých chalanov, ktorí budú chcieť hrať kombinačný, rýchly futbal. Budeme si musieť dávať pozor na  nábehy za obranu, v ktorých je náš súper veľmi silný. Očakávam fyzicky náročný zápas, ktorý verím, že zvládneme.  Čaká nás posledný zápas v sezóne a preto sa na súpera pripravíme na 100%, či už po fyzickej alebo mentálnej stránke. Všetci sa už tešíme na piatkové stretnutie. Verím, že nás fanúšikovia prídu podporiť v čo najväčšom počte a spolu sa tak budeme môcť tešiť z víťazstva,“  zakončil svoje rozprávanie Marek Kristián Bartoš.