Skuhravý: „Hráči do bodky splnili to, čo sme si povedali“

Náročný program sme zvládli na sto percent, čerešničkou na torte po výhrach v Námestove a Bánovciach bol trojbodový zápas aj na ihrisku Košíc, ktoré sú ašpirantom na postup do Fortuna ligy.

Foto: FC Košice

Na východnom Slovensku sme ukázali hernú kvalitu a strelili dva góly. Najskôr Daniel Pavúk, následne striedajúci Michal Breznanik: „Mišo je pre nás dôležitý hráč ako všetci skúsení futbalisti v tíme. Prišiel po zranení a my ho v tejto chvíle využívame do záveru, ale rozhodne príde doba, kedy bude hrať od začiatku, pretože je nachystaný. Robíme všetko pre to, aby bol zdravý. Keď príde na ihrisko, tak prinesie skúsenosť, aktivitu, kvalitu a to je naša veľká zbraň,“ hovorí tréner Roman Skuhravý: „Pri prvom góle to bola veľmi pekná akcia, ktorú začal aut. Galo mi poslal prihrávku pred prázdnu bránku. Videl som loptu, mal som k nej bližšie ako obrancovia a poslal som ju do bránky. Som rád, že som pomohol mužstvu k výhre,“ vyjadril sa Pavúk.

„Myslím si, že od začiatku sme boli lepším mužstvom. Od prvej do poslednej minúty sme hrali svoju hru a splnili sme to, čo sme si stanovili. Zaslúžene sme vyhrali. Mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. Budeme sa zlepšovať a pracovať na tom. Výhra nás teší o to viac, že Košice sú ašpirantom na postup. My sme však boli v stretnutí lepším tímom, každý to musel vidieť. Podľa mňa to bol náš najlepší zápas v sezóne. Nachádzame sa v dobrom období, zvládli sme tri vonkajšie zápasy po sebe, čo bolo náročné aj na cestovanie. V Námestove sme určite nabrali sebadôveru, keď sme z 0:2 otočili na 4:2. Dúfam, že nám to pomôže do ďalších zápasov,“ hodnotí Daniel Pavúk.

Spokojnosť so stretnutím v Košiciach javil aj tréner Roman Skuhravý: „Robili sme maximum pre to, aby sme uplynulý týždeň, ktorý bol iný ako predošlé, kvôli cestovaniu, tréningu na umelej tráve a zápasu v pohári zvládli a vysporiadali sa s kvalitným súperom. Navyše sa hralo na ťažkom teréne. Bol iný na aký sme zvyknutý. Hrali sme takticky zodpovedne a zaslúžene sme si došli pre výhru. Musím hráčov pochváliť za prístup. Do bodky splnili to, čo sme si povedali. Základom bola dobrá defenzíva. Súperovi sme celoplošne znepríjemňovali život, postupom času sme prebrali oťaže a zaslúžene vyhrali. Zo šancí chceme dávať viac gólov, na predfinálnej fáze ešte musíme zapracovať, ale to sú veci, ktoré určite prídu,“ nechal sa počuť český kormidelník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *