Skuhravý: „Neboli sme tak aktívni ako sme si predstavovali“

Po štyroch ligových a piatich súťažných výhrach v rade sme v Zelpo Arene nestačili na Komárno. Tím z južného Slovenska vyhral už tri zo štyroch posledných vzájomných stretnutí. Tréner Roman Skuhravý ľutoval zahodené šance.

Od začiatku hostia ukazovali, že budú nepríjemní. Išli do vedenia. My sme mohli aspoň vyrovnať ešte pred prestávkou, príležitosti zahodil Ivan Timoshenko. Po zmene strán sme dostali ďalšie dva góly a snaha o comeback prišla neskoro. Daniel Pavúk po dvoch strelených góloch iba znižoval na konečných 2:3: „Prvý polčas nebol ideálny, plašili sme sa v rozohrávke a nemali sme dobrý pohyb. Veľká škoda nepremenných šancí v závere polčasu. Komárno nebolo lepšie, lenže my sme nehrali tak ako sme chceli. Hlavne v prvom polčase. Potom sa to zlepšilo, no aj tak sme dostali dva góly. Darovali sme im ich. Keď sme dostali tretí gól, tak sme sa nevzdali a ešte sme bojovali o body. Presadili sme sa aj my, rýchlo druhýkrát a cítili sme šancu aspoň na remízu. Bohužiaľ to nevyšlo. Musíme si to cez týždeň vyhodnotiť, vrátiť sa k svojej hre a hrať svoju hru, s ktorou budeme úspešní,“ hodnotil Pavúk.

Tréner Roman Skuhravý vysvetlil, prečo skúsení hráči ako Michal Breznanik, Erik Grendel či Vladimír Kukoľ prišli až z lavičky: „Mali sme plán, chceli sme byť prvý polčas abnormálne aktívni a atakovať súpera. Bohužiaľ, Peter Kováčik mal zdravotné problémy, ktoré nám povedal až v polčase. Neboli sme tak aktívni ako sme si predstavovali. Skúsených hráčov sme mali pripravených do druhého polčasu. Vedeli sme, že v obrane Komárno bude viac dier vtedy. Škoda, že výsledok nebol hratelnejší,“ hovorí český kouč.

„Bol to zvláštny zápas. Vedeli sme, že súper je veľmi agresívny a má kvalitu, takisto dobre poskladané mužstvo. My sme mali v prvom polčase dve príležitosti, ktoré rozhodovali o ráze celého stretnutia. Celý zápas sa viezol v duchu nedáš – dostaneš. Prvé dejstvo bolo od nás pomalšie, veľa sme obohrávali, boli sme ďaleko od seba a nemali dostatočne aktívnu podporu obrancov a rozbeh útočníkov. Kľúčový moment druhého polčasu je penalta. Zaslúžene sme siahali na remízu, ale nepremenili sme ju. To sa stane, to je futbal. Škoda dvoch inkasovaných gólov z dlhých lôpt s narážačkou medzi línie. Nevzdali sme sa však a ešte sme to zdramatizovali, čo ma teší, aj keď to bolo takým surovým spôsobom. Vždy je pred nami veľa vecí, na ktorých musíme pracovať. Teraz by som povedal, že sa potrebujeme naučiť ako hrať v roli lídra. Prehra nás veľmi mrzí, ale je to poučenie do ďalšej práce,“ hodnotí Roman Skuhravý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *