Skuhravý si je vedomý kvality mužstva, Godál: „Všetci sa musíme nastaviť na víťazstvá“

Sobotným stretnutím proti Petržalke sme ukončili prípravu na sezónu 2021/22. Pod novým trénerom Romanom Skuhravým odštartovali tréningy 10. júna a už v sobotu (24.7.) sa predstavíme v prvom kole 2. ligy na ihrisku nováčika FK Humenné.

Najlepšími strelcami v siedmich prípravných dueloch boli Roland Galčík a Jozef Špyrka, obaja sa trafili zhodne po trikrát. Špyrka sa prezentoval hlavne proti MŠK Žilina dvomi skvelými priamymi kopmi, Galčík sa výstavne trafil pri výhre nad Petržalkou. Prvý gól v novom pôsobisku vsietil gruzínsky legionár Davit Natchkebia a to v stretnutí s Pohroním. Raz sa presadili aj mladý Šikula, skúsený Breznanik, útočník Pavúk a presnú strelu z diaľky proti Trebišovu zaznamenal Patrik Krčula. Za sedem zápasov strelili „Železiari“ celkovo jedenásť gólov. Preverilo nás päť súperov z Fortuna ligy a dva tímy hrajúce 2. ligu.

„Pred zápasom proti Petržalke som chlapcom hovoril, že to ide nahor. Presne tak ako potrebujeme. Prvý polčas nás trochu zasekol, ale na druhej strane, práca so sebavedomím a hernou odvahou nie je krátkodobá záležitosť. Opakujem sa, viem to, no hráči pracujú naplno a nepochybujem o tom, že toto mužstvo má kvalitu. Teraz ostáva už len, aby sme to vedeli predať, čo je v našom športe to najťažšie,“ vyjadril sa tréner Roman Skuhravý.

„Príprava bola odpracovaná dobre, mali sme intenzívne tréningy s novým trénerom a realizačným tímom. Zo začiatku sme sa dávali dokopy na jednu vlnovú dĺžku. Výsledky v príprave neznamenajú nič, pokiaľ dobre odštartujeme sezónu a dostaneme sa na víťaznú vlnu. Dúfam, že všetci sa po príprave nastavia v hlavách na víťazstvá. Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme dobre odštartovali sezónu,“ verí skúsený obranca Boris Godál, ktorý patrí k lídrom podbrezovského tímu.

Prípravné zápasy FK Železiarne Podbrezová:

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 4:3 (2:1)

Góly: 38. Sauer, 54. Owusu, 76. Ďuriš, 88. Gomola – 31. Galčík, 45., 81. Špyrka

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 3:1 (2:0)

Góly: 4. Pavúk (pen.), 39. Breznanik, 84. Špyrka – 88. Kyziridis

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 1:1 (1:1)

Gól FK: Krčula

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 5:1 (4:1)

Góly: 2x Blahút, Adler, Lačný, Fadera – Natchkebia

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:0)

Góly: 4. Kvocera, 15. Marcin – 77. Šikula

ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 87. Hurtado

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:1 (0:0)

Góly: 53. Galčík (pen.), 63. Galčík – 85. Turčák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *