Šláger 25.kola pred nami

Železiarov čaká už zajtra zápas, ktorý veľa napovie v boji o najvyššie priečky druholigovej tabuľky. V Sobotu od 16:30 nastúpia naši chlapci na pôde aktuálne druhého celku tabuľky. Naši chlapci, ak chcú udržať kontakt s čelom ligového pelotónu, zajtrajšie stretnutie potrebujú zvládnuť. Súboj MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová, s výkopom o 16:30, povedie v pozícií hlavného rozhodcu Adam Somoláni s asistentmi Petrom Bednárom a Antonom Perátom. 


MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Nášmu najbližšiemu súperovi patrí v aktuálnej tabuľke II. ligy výborné 2. miesto. Zverenci  Mareka Petruša získali v 23 zápasoch 49 bodov za 15 výhier a 4 remízy.  K tomu si na svoje konto pripísali aj štyri prehry, pričom posledná z nich prišla v minulom kole. Liptáci cestovali v šlágri 24. kola k tabuľkovému susedovi, aktuálne tretej Skalici.  Domáci Skaličania od úvodu stretnutia diktovali tempo hry a skóre otvorili v 26. minúte zásluhou Šebestu. Po zmene strán pridali domáci druhý presný zásah, keď sa opäť presadil Šebesta, pre ktorého to bol už 16. presný zásah v sezóne. Gólovú bodku za stretnutím  dali zverenci  Jozefa Kostelníka v 69. minúte, keď sa presadil Mizerák. Zo súboja druhého a tretieho celku tabuľky tak vyšli víťazne domáci Skaličania a znížili stratu na čelo ligovej tabuľky. Petrušovci sa môžu v aktuálnej sezóne spoľahnúť na výbornú defenzívu. V 23 zápasoch inkasovali rovnaký počet gólov, a v tomto ukazovateli sú na druhom mieste hneď za našimi chlapcami. Na opačnej strane ihriska sa Liptáci spoliehajú na trojicu Bartoš – Káčerik – Staš. Trojica záložníkov strelila spolu 25 gólov, čo predstavuje 52% všetkých presných zásahov Liptákov v tejto sezóne. Zdarne im sekunduje aj dvojica útočníkov Laura – Voško. Prvý menovaný má na svojom konte päť presných zásahov, Voško sa v aktuálnej sezóne presadil štyri krát.

Štatistiky súpera

Ofenzíva:  46 strelených gólov (4.miesto)

Defenzíva:  23 inkasovaných gólov (2.miesto)

Najlepší strelec: Richard Bartoš (12 gólov)

Najviac odohraných minút: Dávid Krčík (2063 minút)


Železiari zareagovali na smolné vypadnutie zo Slovnaft Cupu presvedčivým víťazstvom nad posledným celkom tabuľky. Víťazstvo nad Popradom režírovala dvojica Daniel Pavúk – Vlado Kukoľ. Prvý menovaný sa zaskvel hattrickom a Vlado Kukoľ sa premiérovo presadil proti bývalému zamestnávateľovi.  Železiari sa tak naladili na veľmi dôležitý zápas víťazne a celý týždeň sa tak mohli v pohode pripravovať na šláger 25. kola. „V podstate sme sa pripravovali rovnako, ako na každého iného súpera. Zároveň si však myslím, že každý hráč cíti a vie, že to bude pre nás veľmi dôležitý zápas. Keď sa nám tento zápas podarí vyhrať, tak sa dotiahneme na nášho súpera a z tohto pohľadu to teda bude nesmierne dôležitý duel,“ začal svoje rozprávanie Mikuláš Bakaľa. 

Mikuláš Bakaľa v prípravnom stretnutí proti MŠK Žilina

Zverenci Jozefa Petruša v aktuálnej sezóne v domácom prostredí  prehrali len dvakrát. Naposledy v domácom prostredí zdolali lídra z Banskej Bystrice, keď sa v 42. minúte presadil Adrián Káčerik. „V sobotu nás čaká ťažká prekážka. Domáci majú výborné mužstvo. Nie náhodou sa nachádzajú na druhom mieste tabuľky. My chceme tento zápas zvládnuť. Sme výborne pripravení. Čaká nás naozaj kvalitné stretnutie, na ktoré sa veľmi teším. Verím, že po zápase sa budeme môcť radovať,“ uznal kvality súpera Miki a zároveň nám prezradil, aký zápas očakáva? „V zápase si budeme musieť dávať pozor na rýchle protiútoky súpera. Ak chceme uspieť musíme byť kompaktní a dobre organizovaní v defenzíve. Pozor si budeme musieť dať aj na štandardné situácie súpera,“  prezradil silné stránky súpera 20-ročný odchovanec klubu.  Železiari však určite majú kvalitu a schopnosti nato, aby dokázali Liptákov v sobotu zdolať a oplatiť im tak prehru z jesennej časti, keď sme doma v Zelpo aréne podľahli súperovi 1:2. „My sa budeme snažiť hrať našu hru. Určite máme kvalitu nato, aby sme dokázali zápas zvládnuť. Budeme však musieť nabehať veľký počet kilometrov a byť dôrazní v osobných súbojoch. Verím, že budeme dostatočne efektívni a svoje šance premeníme. Myslím si, že nám v zápase môže pomôcť aj silný tímový duch a kabína, ktorá je mimoriadne súdržná,“  dodal na záver stabilný člen základnej zostavy Mikuláš Bakaľa.

Štatistiky Železiarov

Ofenzíva: 47 strelených gólov (3.miesto)

Defenzíva:  18 inkasovaných gólov (1.miesto)

Najlepší strelec:  Roland Galčík (10 gólov)

Najviac odohraných minút: Richard Ludha (1980 minút)

V posledných desiatich vzájomných meraniach síl dokázali Železiari zvíťaziť  sedemkrát, dvakrát sa medzi oboma celkami zrodila remíza a len v jednom jedinom prípade dokázali zvíťaziť  Liptáci.  Ich jediné víťazstvo z posledných desiatich zápasov však prišlo v aktuálnej sezóne. Železiari tak majú už zajtra výbornú príležitosť  oplatiť súperovi prehru z jesennej časti sezóny a zároveň sa priblížiť k aktuálne druhému celku tabuľky.

Stretnutie si budete môcť pozrieť prostredníctvom live prenosu na Futbalnet.tv