„Slovan je v tejto sezóne jasným lídrom, ale aj napriek tomu sme chceli jednoznačne získať nejaké body,“ hovoril po zápase skúsený kapitán Miroslav Viazanko

Druhú domácu prehry sezóny sme zaznamenali proti lídrovi našej ligy bratislavskému Slovanu, ktorý si týmto výsledok zvýšil náskok na čele Fortuna ligy už na šesť bodov pred svojimi prenasledovateľmi. Zverenci trénera Fabuľu po prehre 0:2 klesli na siedme miesto, keď o jeden bod pred hráčmi „Železiarov“ sa nachádzajú až dva tímy – AS Trenčín a ŠKF Sereď. Tento fakt sľubuje obrovskú drámu o pozície v hornej šestke, ktoré sú lákadlom pre každý ligový tím.

Kto prišiel do Zelpo Arény o čosi neskôr, prišiel o rozhodujúci moment celého duelu. O osude stretnutia a našej prehre rozhodol Slovan už v sedemdesiatej sekunde. Prvý rohový kop zápasu rozohral Holman na prvú žrď, kde loptu predĺžil Ljubičić na nekrytého stopéra Bajrića a ten prudkou strelou o brvno poslal hostí do vedenia. Lepší štart si náš súper priať nemohol. Skúsení futbalisti hostí tento stav využili vo svoj prospech a domácich k veľa šanciam nepúšťali. V prvom polčase zaujal strelou z väčšej vzdialenosti Holman, ale pozorný Kuciak si poradil. Najväčšie šance a tlak „Železiarov“ prišiel až tesne pred polčasom, keď najskôr Mikuš minul bránu hostí a dve minúty pred polčasovým hvizdom azda v najväčšej šanci zápasu mladý Lepieš koníčkom prehlavičkoval loptu nad brvno Greifovej brány. Na pozápasovej tlačovke aj tréner Fabuľa videl dôvod našej prehry v rýchlom inkasovanom góle: „Inkasovali sme rýchly gól, s tým máme obrovský problém, u niektorých hráčov je to recidíva, štafetový kolík si podávajú dookola. Musíme pracovať na to, aby sa mentálna príprava na zápas zvýšila a vyhýbali sa takýmto veciam. Dali sme výhodu Slovanu, a potom je veľmi ťažké zápas otáčať, hráčska kvalita bola jednoznačne na strane Slovana a my máme aj dlhodobo zranených hráčov, s nimi by bola kvalita vyššia. Slovanu sme víťazstvo sťažili, len škoda, že sme aspoň jeden gól nestrelili. Musíme stále pracovať a posúvať mužstvo vpred, sme pri zemi a dávame si na to v konkurencii pozor. Hlavy nevešiame a opäť sa pokúsime bojovať o víťazstvo.“

Druhý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Hostia z Bratislavy umne bránili najtesnejší náskok a na strane domácich obrovská snaha veľa gólových príležitostí nepriniesla. V 60. minúte najskôr hlavičkoval v ťažkej pozícii vedľa brány Kuciaka Šporar a o minútu nato po rohovom kope Leška nekrytú loptu na hranici päťky neposlal na bránu hostí ani jeden z domácich hráčov. Definitívu výhre hostí dal Ljubičić, ktorého solo od polovici ihriska doplnil Šporar a po ich narážačke sa z vnútra pokutového územia balkánsky legionár nemýlil. Kozmetickú úpravu výsledku mohol dať striedajúci Bernadina, ale jeho hlavičku mieriacu pod brvno vytlačil Greif. Aký bol duel zo Slovanom podľa kapitána Miroslava Viazanka? „Nešťastný, lebo myslím si, že rozhodlo to, že Slovan z prvej, takmer nemožnej situácie skóroval na začiatku zápasu, kedy by sa to stávať nemalo. Slovan sa dostal do pohody a na druhej strane z vyloženej šanci po štandardnej situácii gól nedáme, a to rozhodlo. Presne takéto situácie rozhodujú. Slovan ani my sme extrémne veľa šancí nemali, Slovan tie svoje dokázal využiť a my nie. Slovan je v tejto sezóne jasným lídrom, ale aj napriek tomu sme chceli jednoznačne získať nejaké body. Každý z nás vydal zo seba maximum, ale rozhodla kvalita, ktorú mal Slovan. Dnes sme potrebovali trošku slabší deň Slovana a lepší deň náš a bolo by to úplne iné.“

Prehra so Slovanom zabolela, ale na druhú stranu hráči v našom drese ukázali odhodlanie bojovať aj s najlepším mužstvom v našej lige, čo po zápase ocenil aj strelec druhého gólu belasých Marin Ljubičić: „Bol to tvrdý, ťažký zápas, dal sa hrať futbal, no neočakávali sme, že Podbrezová bude tak dobre hrať. Nevypustila ani jeden súboj, a ak bude takto bojovať aj naďalej, bude v prvej šestke.“ Povzbudivé slová súpera na našu adresu. Ďalšiu šancu ukázať našu silu budeme mať v sobotu na trávniku úradujúceho majstra Spartak Trnava. Dúfajme, že po domácej prehre získame nejaké body zo súperovho ihriska a priblížime sa tak k umiestneniu v hornej šestke tabuľky Fortuna ligy.