Slovan sa chytil v derby, do Podbrezovej cestuje pozitívne naladený

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vstupujú do svojho predposledného domáceho stretnutia v jesennej časti Fortuna ligy 2017/18 vo veľmi nelichotivej situáciu, pretože ako chutí víťazstvo zverenci Mareka Fabuľu neokúsili už v piatich prípadoch v rade.

Naposledy prišla prehra na ihrisku MFK Ružomberok, ktorý doma zvíťazil 3:0.O jeden z presných zásahov sa postaral aj náš bývalý hráč Matej Kochan, ďalšie presné zásahy vsietili Erik Daniel a Dalibor Takáč: „Domáce mužstvo od začiatku prebralo iniciatívu aj napriek tomu, že sme im to chceli kaziť, tak sme dostali lacný gól zo štandardky, ktorý nás pribrzdil a svojim spôsobom zatlačil pod zem. V prvom polčase z našej strany nie je čo hodnotiť. Nedokázali sme sa dostať do hry, neboli sme tak aktívni ako by sme chceli. V druhom polčase to bolo opticky lepšie, ale momentálne sme v takej situácii, že na viac nemáme a budeme musieť na tejto tŕnistej ceste ďalej pokračovať. Nebude to ľahké, ale sme pripravení a sme tu, aby sme tomu čelili a nakoniec sa dostali z toho von. Verím, že tie skúsenosti, ktoré teraz chlapi získajú, v správny čas zúročia,“ hodnotil stretnutie tréner Podbrezovčanov Marek Fabuľa.

„Myslím si, že úvodná koncepcia nebola zlá. Do prvého gólu to bolo ako tak, ale po ňom sa nám to narušilo. Tým pádom začal byť Ružomberok dominantnejší a začali sme mať s tým problém. V druhom polčase sme chceli zmeniť všetko, pretože v prvom sme inkasovali dva góly po chybách a potom sa už to nemalo opakovať. Bohužiaľ, dostali sme ešte jeden gól, takže sa to nepodarilo,“ povedal pri neúčasti Jaroslava Kostelného kapitán Miroslav Viazanko.

Slovan Bratislava

Slovan sa dostal na druhé miesto tabuľky. Stalo sa tak po víťazstve v najväčšom slovenskom derby proti Spartaku Trnava. Najtesnejšiu výhru 1:0 vystrelil Filip Hološko. Vo Fortuna lige to ale je od druhého miesta poriadne nabité. Rovnaký počet bodov, ako Slovan má aj Dunajská Streda, len o jeden menej Žilina a dva stráca Ružomberok s Nitrou. Zverenci Mareka Ševelu ich momentálne majú 29 za osem výhier, päť remíz a tri prehry. Ich skóre 34:23 hovorí, že spoločne so Žilinou majú po Trenčíne druhú najlepšiu ofenzívu, ale, opäť so Žilinou, až siedmu najlepšiu obranu. Na prvú Trnavu však strácajú bodov osem. Najlepším strelcom tímu je Jakub Mareš, český útočník strelil jedenásť zásahov.

Vzájomné zápasy od postupu Podbrezovej do Fortuna ligy

Lepšiu bilanciu má bratislavský Slovan. Z desiatich prípadov vyhral až sedemkrát, dvakrát sa tešila Podbrezová a raz sa zrodila remíza. „Železiarom“ sa gólom Pabla Podia podarilo zvíťaziť v roku 2014 a následne aj na začiatku ročníka 2016/17, kedy Podbrezovčania štartovali cestu za najlepšou jesennou časťou v histórii klubu. Určite si spomínate na zápas, ktorý sa skončil našim víťazstvom 2:0 a po ktorom bol vyhodení cyperský tréner Nikodimos Papavasiliou.

Celkové skóre hrá v prospech Slovanu, 19:11. O naše góly sa postaralo desať strelcov. Dvakrát sa presadil Pablo Podio a ďalšie presné zásahy strieľali Pavol Šafranko, Michal Breznanik, Miroslav Viazanko, Kamil Kuzma, Ľuboš Kupčík, Andrej Rendla, Lukáš Migaľa a Juraj Hovančík. V poslednom vzájomnom meraní síl si dal vlastný gól srbský obranca Rundič.

Na druhej strane sa trikrát trafili Aleksandar Čavrić, Tamáš Priskin aj Marko Milinkovič, dva dal František Kubík a po jednom presnom zásahu pridali Seydouba Soumah, Mitchell Schet, Mauro Ezequiel Gonzales, Róbert Vittek, Samuel Šefčík, Karol Mészáros, Vukan Savičević a Jakub Mareš.

 

Matej Kubove

 

Rozhodcovia dnešného zápasu: 

Rozhodca :      Pavel Ochotnický, Praha

Asistent 1 :       Radoslav Bobko, Odorín

Asistent 2 :       Peter Kováč, Nové Zámky

Náhradný rozhodca :       Anton Ihring, Kremnica

Delegát spravodajca SFZ :      František Vorel, Rajecké Teplice

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Miroslav Minarčík, Bytča

 

 


Vzájomné zápasy :

27.8.2017 ŠK Slovan Podbrezová 4 : 1
Čavrič 2, Mareš, Savičević – vlastný
1.4.2017 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 3
Viazanko, Kuzma – Soumah, Priskin, Schet
30.10.2016 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 0
Čavrič, Kubík
31.7.2016 Podbrezová ŠK Slovan 2 : 0
Šafranko, Breznanik
20.5.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 2
Šefčík, Priškin  –  Podio, Rendla
5.3.2016 Podbrezová ŠK Slovan 0 : 1
Kubík
27.9.2015 ŠK Slovan Podbrezová 3 : 1
Gonzales, Vittek, Priskin – Kupčík
21.3.2015 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković, Meszáros – Migaľa
28.9.2014 Podbrezová ŠK Slovan 1 : 0
Podio
11.7.2014 ŠK Slovan Podbrezová 2 : 1
Milinković 2  –  Hovančík

 


Forma ŠK Slovan :

Doma Vonku Doma Vonku Doma
V P R P V