Slovenská U21 smolne prehrala v Španielsku, nastúpili Kováčik a Galčík

Slovenská reprezentácia do 21 rokov siahala v zápase kvalifikácie o EURO 2023 proti Španielsku na jeden či až tri body, nakoniec smolne v závere prehrala.

„Sokolíci“ viedli po zásahu Bernáta a aj keď Guillamon vyrovnal, tak vedenie nám vrátil Lichý, lenže potom dostali domáci výhodu dvoch pokutových kopov. V 80. minúte znova vyrovnal tentoraz Sergio Gómez a krátko pred koncom rozhodol Miranda.

V základnej zostave Slovenska nastúpil na pravom kraji obrany náš Peter Kováčik, odohral kompletnú porciu minút. V 62. minúte prišiel na ihrisko Roland Galčík. Slovenská U21 sa v utorok (12.10.) predstaví v ďalšom zápase kvalifikácie o 16:30 proti Malte.

Španielsko – Slovensko 3:2 (0:1)

Góly: 58. Guillamon, 80. Gomez (pen.), 88. Miranda (pen.) – 20. Bernát, 71. Lichý