Štart v reprezentácii pre Danka a Urgelu.

V Turecku sa na sústredení nachádza aj výber do 18 rokov. Sokolíci v prvom z dvoch medzištátnych zápasov prehrali s Ruskom 1:2.

Góly padali len po štandardných situáciách. V prvom polčase si Jambor vypýtal pokutový kop, ktorý následne aj sám premenil. Krátko po prestávke sme mohli zvýšiť naše vedenie, ale Gajdošovú strelu vykopol z bránkovej čiary obranca súpera. V 58. minúte prišlo k faulu pred našou šestnástkou a z následného priameho kopu vyrovnal Jarmakov. V 65. minúte sa pískala druhá jedenástka, tentoraz proti nám. Laikin, nezaváhal a uzavrel skóre zápasu. Naši chlapci tak v prvom zápase prehrali 1:2, teší nás nasadenie talentovaných Železiarov. Celé stretnutie odchytal Danko a 78. minúte si užil reprezentačný štart aj Urgela.

RUSKO 18 – SLOVENSKO 18 2:1 (0:1)

Góly: 58. Jermakov,  65. Laikin (z pok. kopu) – 42.  Jambor (z pok. kopu)

SLOVENSKO 18: Danko – Kopásek, Kóša, Hečko, Boledovič – Šmatlák (70. Oravec), Hollý (70. Griger), Gajdoš – Gaži (78. Urgela), Jambor, Kotlár (78. Veliký). Tréner: Albert Rusnák st.

Odveta s rovnakým súperom je v Beleku na programe v pondelok 29. marca s výkopom o 15:00.

ALBERT RUSNÁK st (tréner Slovenska 18): “Veľmi sme sa tešili, že si zahráme, boli sme už veľa mesiacov bez zápasovej praxe. Bola to konfrontácia s naozaj silným súperom, potrebovali sme po dlhej len tréningovej etape hrať oficiálny zápas. Podľa priebehu by zaslúženejším výsledkom bola remíza, mali sme dosť príležitostí aj na druhý gól, tentoraz nám ale nebolo dopriate.“