Súboj proti Bardejovu pred nami

Po smolnom stretnutí v Zelpo Aréne,  v ktorom sme nedokázali zdolať FC Košice, nastúpia Železiari v 29. kole opäť proti súperovi z východu republiky. Tentokrát cestujeme do Bardejova, ktorý naposledy zdolal v domácom prostredí vtedajšieho lídra MFK Duklu Banská Bystrica. Súboj 29. kola medzi  BŠK Partizán Bardejov – FK Železiarne , s výkopom o 17:00, povedie v pozícií hlavného rozhodcu Ladislav Prešinský s asistentmi Milanom Štrbom a Martinom Špivákom.  Stretnutie si budete môcť pozrieť prostredníctvom live streamu  na Ahoj.TV.


Z tábora súpera

Náš najbližší súper, Partizán Bardejov, sa v aktuálnej tabuľke nachádza na 13. priečke so ziskom 28 bodov.  Zverenci trénera Bobiho Stojkoskiho dokázali  v 26 zápasoch šesťkrát zvíťaziť, desaťkrát remizovať a na svojom konte majú aj rovnaký počet prehier. Bardejovčania naposledy cestovali v rámci 28. kola na pôdu Skalice. Stretnutie, v ktorom boli jednoznačnými favoritmi domáci Skaličania rozhodol v 51. Minúte Ján Mizerák, ktorý krásnym priamym kopom rozhodol o domácom víťazstve MFK Skalica 1:0. Prehra odsunula Bardejovčanov na 13. Priečku tabuľky, čo aktuálne znamená, že sa východniari nachádzajú v pásme zostupu.  Náš najbližší ligový súper má veľké problémy najmä v ofenzíve, keď v doterajšom priebehu sezóny dokázal streliť iba 27 gólov a má tak 3. najhoršiu ofenzívu v lige.  Naopak, čo sa týka počtu inkasovaných gólov patria Bardejovčania k tomu lepšiemu v rámci II. ligy.  Najlepším strelcom tímu je 24-ročný Severomacedónec Lutfi Biljali, ktorý strelil už 7 gólov. Štyri presné zásahy má na svojom konte Romulo Silva  a po tri góly pridali Marko Lukáč, Tomáš Brigant a Lukáš Horváth.


Štatistiky súpera

Počet strelených gólov : 27 gólov

Počet inkasovaných gólov: 37 gólov

Najviac odohraných minút: Tomáš Brigant – 2290 minút

Najlepší strelec : Biljali Lutfi – 7 strelených gólov


Naši chlapci cestujú do Bardejova  po smolnom stretnutí v Zelpo aréne, kde sme nedokázali využiť viac ako 30 minút trvajúcu výhodu o jedného hráča proti FC Košice a odniesli sme si zo šlágra 28. kola iba bod.  S Vladom Kukoľom sme sa na úvod nášho preview vrátili k remíze s Košicami: „Samozrejme, že nás ten zápas mrzí, pretože sme chceli zvíťaziť. Chýbal nám len víťazný gól. Bohužiaľ, taký je futbal. Musíme to hodiť za hlavu a ísť ďalej,“  začal svoje rozprávanie 35-ročný rodák z Levoče.

Vlado Kukoľ v súboji proti MŠK Púchov

V tejto fáze súťaže sa pre nás každá bodová strata rovná prehre a po remíze s Košicami sa naše šance na druhú barážovú priečku znížili. Šanca však stále žije a nás preto zaujímalo ako sa posledný výsledok prejavil na nálade v mužstve? „Uvedomujeme si, že naše šance klesli, ale pokiaľ tam nejaké šance, aj keď už len teoretické sú, tak urobíme všetko preto, aby sme vyhrali zostávajúce dve stretnutia. Nálada v mužstve je výborná a všetci sa už tešíme na sobotný duel,“  opísal náladu v mužstve Vlado, ktorý v aktuálnom ročníku nastúpil v 16-tich stretnutiach a na svojom konte má jeden gól a dve asistencie. Už najbližšie nás však čaká súboj v Bardejove. Domáci tuho bojujú o záchranu v II. lige a naposledy dokázali v domácom prostredí zdolať Duklu Banská Bystrica. „Očakávame náročný zápas, v ktorom domáci hrajú o všetko a urobia maximum preto, aby nás porazili. No my máme kvalitnejšie mužstvo a chceme to potvrdiť aj na ihrisku, nielen herne, ale aj výsledkovo. Nebude to jednoduché , ale verím, že sme sa v týždni dobre pripravili a v sobotu to ukážeme aj na ihrisku.“  A čo bude podľa Vlada v sobotňajšom stretnutí kľučové? „Dôležité bude aby sme sa neprispôsobili súperovi. Bardejov má skúsených aj talentovaných mladých hráčov, ktorí v domácom prostredí pôjdu agresívne za víťazstvom. Stále si však myslím, že kvalita je na našej strane a verím, že z posledného výjazdu na ihriskách súperov privezieme domov tri body a zabojujeme o barážové miesto!“ dodal na záver nášho rozhovoru opora mužstva Vladimír Kukoľ.

Všetci pevne veríme, že naši chlapci hodia za hlavu smolné stretnutie s Košicami a už zajtra, na pôde mužstva bojujúceho o záchranu, si na svoje konte pripíšu ďalšie víťazstvo.