SÚSTREDENIE 2023: Favoritom sme podľahli, jediný gól strelil Masaryk

Máme za sebou prípravný zápas, ktorým sme ukončili sústredenie v Hornom Rakúsku (upperaustria.com). Vyvrcholením bol súboj proti českému vicemajstrovi, legendárnej pražskej Slavii.

SK Slavia Praha – FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)

Góly: 11., 34., Masopust, 47. Jurečka, 83. Jurásek – 91. Masaryk

Favorizovaná Slavia sa dostala do vedenia gólom českého reprezentanta Lukáša Masopusta, ktorý do 34. minúty skóroval aj druhýkrát, čím zabezpečil nášmu súperovi po prvom polčase dvojgólový náskok. Hneď v úvode druhého polčasu zvýšil náskok Slavie ďalší reprezentant Václav Jurečka, 3:0 a tesne pred koncom uzavrel skóre z pohľadu súpera Jurásek, 4:0. Jediného presného zásahu Železiarov sme sa dočkali v nadstavenom čase, keď upravil výsledok na 4:1 Andy Masaryk.

Štefan Markulík, asistent trénera: „Sústredenie v Rakúsku sme zakončili veľmi ťažkým zápasom. V prvom polčase sme vôbec nevyužívali priestory, ktoré nám Slávia svojím postavím v defenzíve otvorila. Napriek tomu sme si vytvorili 2-3 zaujímavé príležitosti, ale neboli sme efektívni. Na druhej strane skúsenosti a kvalita Masopusta priniesli Slávii dvojgólové vedenie. Po zmene strán sme chceli niečo s výsledkom urobiť, no súper hru kontroloval a zaslúžene zvíťazil. Pre naše mladé mužstvo to bola náročná previerka, takéto zápasy nehráme každý deň a všetkým nám to ukázalo, že máme pred sebou ešte veľmi veľa roboty.“