Talakov dopomohol priamou strelou k remíze Kalinova

TJ Baník Kalinovo – TJ Tatran Oravské Veselé 2:2 (1:0)

Góly: 45. Marchuk, 82. Talakov

Diváci: 250

Žlté karty: 60. Vilhan, 90. Talakov

Zostava: Slaniniak – Uhlár, Vilhan, Hečko (Collins 70’) – Kováč (Blahuta 70’), Koták, Tatar, Šikula – Horvát, Talakov, Marchuk (Fajčík 80’)

V nedeľu, 23. apríla si Baník Kalinovo zahral so súperom z Oravského Veselého. V zápase, ktorom sme mohli vidieť štyri góly a opäť mnoho dalších gólových šancí sme však nevideli víťaza. S Oravským Veselým sa Baník rozchádza po jednom bode. Za Kalinovčanov sa premiérovo minútu pred koncom prvého polčasu presadila zimná posila z Hamšíkovej Akadémie, Vladyslav Marchuk. Druhý presný zásah pridal, a tak znížil na konečný výsledok 2:2 v posledných minútach zápasu Martin Talakov. V ďalšom kole Baník vycestuje do Lipian, kde na nich čaká súper bojujúci o prvé priečky tabuľky.

Tréner Baníka Kalinovo, Matej Čobik Ferčik: „Hlavne prvý polčas bol z našej strany futbalovo kvalitný, dodržiavali sme herné prvky a princípy, no chýbalo nám efektívnejšie riešenie v ofenzíve. V druhom polčase po dobrom vstupe sa do nás vkradla nervozita, čím dochádzalo k lacným stratám a súper nás zaslúžene za našu pasivitu potrestal. Ukázali sme charakter, správnu emóciu a reakciu, nepoddali sa a vyrovnali. Pravidelne u nás v zápasoch dochádza k chybám, ale ten kto chce hrať futbal, toho to neminie, aby herne rástol a napredoval. Mužstvo ako celok si zaslúži pochvalu.“