„Teraz budem musieť platiť,“ povzdychol si Talakov po prvom góle za Podbrezovú

Po prehre proti Komárnu sme sa veľmi rýchlo „oklepali“ a v stredajšom stretnutí Slovnaft Cupu porazili MFK Dukla Banská Bystrica, čo nám zaistilo postupu už do 4. kola tejto pohárovej súťaže.

Zverenci trénera Romana Skuhravého začali duel veľmi dobre, podarilo sa im zachytiť úvod a v prvom dejstve si vypracovali niekoľko výborných možností. Ujala sa však iba strela Martina Talakova, po akcii Ivana Timoshenka otváral skóre. Krátko po zmene strán práve tento ruský útočník zachytil malú domov Willwébera a zvýšil skóre. Predsezónna posila vsietila už svoj štvrtý gól za dva pohárové zápasy. Pridal k nim aj jednu prihrávku. Spomínaný Duklista ešte na konci premenil penaltu, na našom postupe do nič nemenilo.

„Zápas sme začali dobre, v prvom polčase sme dominovali. Strelil som prvý gól, za čo som rád. Mohli sme premeniť ďalšie šance, ktoré sme mali. Celkovo to však bolo fajn. Tešíme sa z výhry a postupu. Bol to môj prvý gól v novom klube. Ivan mi prihral, ja som si nabehol do druhej vlny, dostal som loptu a pravačkou som zakončil,“ hodnotí Martin Talakov, mládežnícky reprezentant Severného Macedónska. V šatni ho čoskoro čakajú aj finančné povinnosti za premiérový presný zásah: „Teraz budem musieť platiť,“ smutne si povzdychol, no zároveň ho tešil postup cez silného protivníka.

Spokojný po zápase bol aj Martin Oravec: „Začali sme dobre, vypracovali sme si šance, aj keď niekoľko ostalo nevyužitých. S prvým polčasom sme boli spokojní. V druhom sme chceli pokračovať v nastolenej hre a pridať ďalšie góly. Keď sme viedli 2:0, chceli sme to mať pod kontrolou. Na konci však prišlo zbytočné zdramatizovanie, no som rád, že sme to zvládli a postupujeme ďalej. Tento zápas nám vyšiel lepšie ako proti Komárnu. Chvalabohu sme po tom neúspešnom výsledku vstúpili do ďalšieho zápasu dobrou nohou a verím, že sa znova nakopneme k nejakej šnúre,“ hovorí Oravec.

Tréner Skuhravý vyjadril radosť s predvedenou hrou a aj s tým, že hráči s menšou minutážou v ligovej súťaži podali dobrý výkon: „Stretnutie bolo trochu iné, pretože oba tímy zmenili v zostave niekoľko hráčov. Ja som tušil, že Dukla na nás vybehne s tromi stopérmi, pretože už takto hrali s Petržalkou. Začiatok bol poznávací. V nejakej 15. minúte sme začali kombinovať a vypracovali sme si dostatok príležitostí na to, aby sme nejakú premenili. Začiatok druhého polčasu priniesol gól, bola to chytrosť Ivana. Vystihol malú domov a krásne to vyriešil. Som za to veľmi rád, pretože tá adaptácia u neho je trochu dlhšie ako by sme chceli. Je však zaujímavý hráč. Vážim si, že sme Duklu porazili, nakoľko verím tomu, že v lige sa budeme do 30. kola rezať o postup. Možno nám to vyjde obom. Bol to ťažký zápas. Som rád, že sme postúpili a že tí hráči, ktorí dostali príležitosť, tak sa ukázali tak ako sa ukázali,“ hodnotil Skuhravý.

Vyjadril sa aj k nepremeneným šanciam: „Čo sa týka šancí, tak to sa bavíme neustále. Dnes sme mali tiež veľké možnosti, napríklad Peter Kováčik mal dve tisícpercentné možnosti. Keby sme toto všetko premenili, tak tí hráči by hrali niekde inde. My na tom pracujeme, no niekedy sa to tak stane,“ tvrdí. Najbližšie sa v nedeľu o 10:30 predstavíme na ihrisku Petržalky: „Bude sa tam teraz cestovať o to ľahšie. Očakávam ťažký zápas. Súťaž je vyrovnaná. Presvedčujeme sa o tom, že pokiaľ nemáte koncentráciu a nasadenie, tak každý zápas je ťažký. Tam to bude iné v tom, že sa hrá na umelej tráve. Verím však tomu, že sa na to dokážeme nachystať,“ dodal Roman Skuhravý.

Zostrih zápasu

Záznam zápasu

Fotogaléria

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *