Trojzápasovú šnúru prehier chceme zlomiť doma, Trenčín však bude náročná prekážka

Už tri zápasy v rade neochutnali futbalisti FK Železiarne Podbrezová pocit víťazstva nakoľko postupne prehrali proti Dunajskej Strede, Spartaku Trnava a naposledy aj na ihrisku Zemplínu Michalovce po veľmi nešťastnom úvode stretnutia.

Hneď v piatej minút totiž prišla červená karta pre stopéra Jána Kriváka, ktorý zahral vo vlastnom pokutovom území rukou a putoval pod sprchy. Nariadený pokutový kop premenil Igor Žofčák, takže domáci išli do vedenia. To navyše ešte navýšil Martin Koscelník a aj keď náš mladý útočník Viktor Jedinák do polčasu upravil skóre na 2:1, do konca duelu už ďalší gól nepadol, a tak tri body ostali na východe republiky.

„Zápas mal z našej strany vyzerať inak, no v 5. minúte sa nám rozpadol celý koncept prípravy. Potrebovali sme to veľmi rýchlo zmeniť, čo súper využil na druhý gól. Aktívnou hrou sme znížili tento stav a zdramatizovali zápas, škoda, že sme nevyrovnali. Mojim hráčom patrí absolutórium, pretože odviedli veľmi dobrú hru. Hrali sme o jedného menej a myslím si, že sme si zaslúžili remízu,“ zhodnotil stretnutie podbrezovský kormidelník Marek Fabuľa.

V tabuľke Fortuna ligy nám teda stále patrí desiata priečka so ziskom desiatich bodov za tri víťazstvá, jednu remízu a desať prehier. Viac, o jednu prehru, má len posledná Senica. „Železiari“ v doterajšom priebehu sezóny strelili jedenásť gólov, najviac dal Andrej Rendla – tri. Inkasovali sme v dvadsiatich troch prípadoch.

Náš piatkový súper AS Trenčín v poslednom kole taktiež prehral a rovnako to bolo po výsledku 1:2. Spartak Trnava však uspel pod hradom Matúša Čáka, nakoľko išiel do vedenia krátko po začiatku druhého polčasu, presadil sa Marvin Egho. Prešlo len deväť minút a Vahtang Čanturašvili aj s prispením odrazu lopty od žrde zvýšil na priebežných 0:2. V 68. minúte síce holandský futbalista Ricky van Haaren nádhernou strelou z diaľky strelil jeden z najkrajších gólov sezóny, avšak na body to Trenčanom nestačilo.

Tí preto preťali pozitívnu sériu až piatich fortunaligových víťazstiev v rade, počas ktorých logicky získali pätnásť bodov s perfektným skóre 18:3 a dvomi čistými kontami. Trenčín vyhral 7:0 v Prešove, 4:1 nad Senicou, 3:0 proti Zlatým Moravciam a s Nitrou i Dunajskou Stredou uspel tesne 2:1. Momentálne sa nachádza na siedmom mieste tabuľky našej najvyššej súťaže so ziskom 21 bodov. Na konte má šesť víťazstiev, tri remízy a päť prehier pri pozitívnom skóre 31:23. Najlepším strelcom AS Trenčín je druhý najlepší hráč v tomto ponímaní čo sa týka celej ligy, a síce Rangelo Janga. Doposiaľ sa postaral o desať presných zásahov, ani jeden gól neprišiel z penalty.

Vzájomné zápasy vo Fortuna lige

S Trenčínom sme sa zatiaľ vo Fortuna lige stretli v desiatich prípadoch, vždy padol aspoň jeden gól. Naposledy sa vzájomný duel uskutočnil začiatkom aktuálnej sezóny 2017/18, kedy Podbrezová po góle Dávida Leška vyrovnala a priviezla na Horehronie jeden bod. Celkovo sa nám ale proti Trenčínu nedarí, nakoľko sme vyhrali len dvakrát a v rovnakom počte stretnutí remizovali. V šiestich prípadoch uspel AS. Obe naše víťazstvá prišli v minulej sezóne, konkrétnejšie počas úspešnej jesennej časti. Celkové skóre hrá taktiež v prospech súpera, 8:18.

Za Podbrezovú sa presadili Leško, Viazanko, Bernadina, Kuzma, Andrić, Vaščák, Minčič a Škutka, na strane súpera dal štyri góly Matúš Bero, tri Gino van Kessel, dva Rangelo Janga a po jednom pridali Skovajsa, Paur, Lawrence, Rabiu, Jairo, Hajradinovič, Malec, Mišák a Simon.