Užili sme si jedinečný zápas, vo výbornej atmosfére. Štyrmi gólmi sa blysol Sanusi

TJ Tatran Čierny Balog – FK Železiarne Podbrezová 0:12 (0:6)

Góly: 3., 25., 40., 52. Sanusi, 17., 34. Blahút, 27. Osei, 58., 67. Kuzma, 82. Kabongo, 90. Masaryk, 92. Kováčik

Zostavy:
TJ Tatran Čierny Balog:
Úradník (C) (43. Bambura) – Koštial, P. Pečovský, Potkány, Kmeť (76. J. Kvietok), L. Kvietok, Giertl, T. Štulrajter, Š. Štulrajter, Strelec (76. Štulajter), M. Kupec.
Náhradníci: L. Kupec, Belko, M. Pančík, Kováčik, Štulajter, J. Kvietok, Vozár, Bambura

FK Železiarne Podbrezová:
Danko – Mielke, Špyrka (46. Ďatko), Grešák (46. Kabongo), Talakov, Bakaľa (C) (46. Masaryk), Š. Faško, Sanusi, Kuzma, Blahút (46. Molčan) Osei (46. Kováčik)
Náhradníci: Lučaník, Ďatko, Kováčik, Molčan, Masaryk, Kabongo

ŽK: Blahút

Už v 3. minúte zápasu sa Železiari ujali vedenia. Blahút poslal krížnu prihrávku na Sanusiho a ten strelou z územia šestnástky poslal svoj tím do vedenia, 0:1. Prvá štandardná situácia domácich prišla v 12. minúte, ale defenzíva Železiarov  mala loptu pod kontrolou. V 17. minúte pridal druhý gól hostí Blahút, po krátkej výmene lopty s Assinorom. V 25. minúte Sanusi získal loptu v strede šestnástky a strelou po zemi ju poslal do pravého rohu Úradníkovej brány, 0:3. O dve minúty neskôr sa Železiari opäť svojou aktivitou dostali do šestnástky súpera a Mark Assinor pridal štvrtý gól, 0:4. V 34. minúte strelil svoj druhý gól v zápase Blahút a zvýšil už na 0:5. V 40. minúte si Sanusi pripísal hetrik po presnej strele k pravej žrdi, 0:6.

Železiari ani v úvode druhého polčasu neubrali z tempa. V 52. minúte Sanusi pridal svoj štvrtý gól v zápase, keď jednoducho poslal loptu ponad Bamburu, 0:7. K úspešným strelcom sa pridal v 58. minúte aj Marek Kuzma, ktorý individuálnou ofenzívou akciou prekonal domáceho gólmana, 0:8. Po štandardke v 67. minúte Kabongo priťukol loptu Kuzmovi, ktorý strelou z prvej pridal svoj druhý gól, 0:9. V 82. minúte Kabongo pridal desiaty gól Železiarov, po útočnej akcii, ktorú ťahal po ľavej strane Kuzma. Ďalší gól hostí pridal v 90. minúte Masaryk, ktorý po krížnej prihrávke poslal loptu do prázdnej brány, 0:11. Gólostroj Podbrezovej uzavrel dvanástym gólom v nadstavenom čase Kováčik.

Zápas sa odohral vo vynikajúcej atmosfére, ku ktorej prispeli aj naši fanúšikovia, ktorí pricestovali, aby povzbudili Železiarov. Všetkým veľmi pekne ďakujeme!

Železiari si dnešným výsledkom zabezpečili postup do ďalšieho kola a výborne sa naladili na sobotňajší súboj s Trenčínom.