„V druhom polčase sme sa dostali do vedenia, urobili sme však dve chyby, ktoré domáci využili.“

Sobotný duel na pôde Zlatých Moraviec dopadol pre „železiarov“ neúspešne. Po vyrovnanom prvom polčase sme sa dokonca ujali vedenia premiérovým ligovým gólom Alexandra Mojžiša, no dva góly v rýchlom slede nás stáli zisk čo i len bodu. Náš súper sa výhrou dostal na dvadsaťtribodovú hranicu, ktorú v aktuálnej tabuľke  Fortuna ligy má až trojica tímov – Trenčín, Zlaté Moravce a Podbrezová. Súboj o udržanie sa vo Fortuna lige sa zamotáva!

Od úvodného hvizdu dostal priestor v základnej zostave Vladimíra Veselého po zranení sa vracajúci Jakub Wiezik, ktorý pohrozil hneď v 4. minúte, no jeho hlavičke smerujúcej do stredu brány chýbala väčšia presnosť. Aktivita „železiarov“ bola viditeľná a domáci sa ju snažili otupiť štandardnými situáciami. Dva nebezpečné zakončenia v 11. a 16. minúte predviedol domáci stopér Asanović, ale spoľahlivo pri oboch pokusoch zasiahol brankár Martin Vantruba. Výrazná prevaha v držaní lopty na našej strane priniesla ďalšie gólové šance až v poslednej desaťminútovke prvého polčasu. Najskôr po centri Leška mieril vedľa žrde Wiezik, Hlohovského strelu kryl domáci brankár a na ďalší dobrý center Leška nedočiahol Hlohovský. Prvý polčas skončil aj napriek našim dobrým šanciam bezgólovou remízou. Strelecké trápenie spomenul po zápase aj tréner Vladimír Veselý: „Vieme o tomto probléme. Nedávame veľa gólov, nedokážeme si vypracovať šance. Robíme na tom, máme v mužstve hráčov, ktorí prišli v zime a nemajú veľa skúseností. Posunúť ďalej ich môžeme len poctivým tréningom. Nie je to však len o hrotových útočníkoch, ale aj o krídelníkoch a stredových hráčoch.“

Druhý polčas pokračoval prevahou hráčov Podbrezovej, v 58. minúte prudko vystrelil spoza šestnástky kapitán Miroslav Viazanko, ale jeho strela obtrela pravú žrď brány domácich. Vytúžený a zaslúžený gól dokázali „železiari“ streliť v 64. minúte. Priamy kop Špyrku zahlavičkoval na bránu domácich Wiezik, na čiare ešte výborne zasiahol brankár Chovan, ale na dorážku Alexandra Mojžiša bol prikrátky. Mladý obranca dosiahol svoj prvý gól v najvyššej súťaži. Bohužiaľ z vedenia sme sa radovali len šesť minút. Po odrazenej lopte sa k strele dostal domáci Válovčan a pri pokuse o blokovanie streleckého pokusu lopta nešťastne zasiahla ruku strelca nášho gólu Alexandra Mojžiša. Nariadený pokutový kop premenil domáci kapitán Ďubek a vyrovnal na 1:1. Ešte väčšia pohroma pre zverencov trénera Veselého prišla v 72. minúte. Pravý obranca Čögley dostal dostatok na hranici pokutového územia dostatok priestoru, prehodil loptu na Válovčana a ten zoči-voči Vantrubovi nezaváhal 2:1. Dva rýchle inkasované góly zrazili mladý tím Podbrezovej na kolená a v závere už nedokázali vyrovnať. V nadstavenom čase po centri Hlohovského obtrela lopta ruku domáceho obrancu Práznovského, no pokutový kop sa nepískal. Sporný moment komentoval diplomaticky tréner Veselý: Nechcem sa k tomu vyjadrovať. Mali sme pocit, že niečo mohlo byť, ale rozhodca uznal tú situáciu tak, ako ju uznal.“ Smolný zápas z našej strany nás stál trojbodový odstup od práve Zlatých Moraviec, ktoré sa dotiahli na našu úroveň spolu s Trenčínom. Po zápase hodnotil tréner Veselý zápas pokojne a s odstupom: „V sobotu sme veľa futbalovej krásy nevideli. Bolo to veľmi bojovné stretnutie. V druhom polčase sme sa dostali do vedenia, urobili sme však dve chyby, ktoré domáci využili. Ideme ďalej.“

Ďalší zápas na nás čaká už v sobotu na domácom trávniku. Po dlhšej prestávke doma privítame majstrovskú Trnavu a cieľ je jasný – bodovať naplno!