V druhom zápasovom teste nás čaká MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Po prvom víkendovom dvojzápase, kedy sme si zmerali sily s FK Pohronie Žiar n/H. a MFK Dukla Banská Bystrica, čaká na zverencov trénera Vladimíra Veselého ďalší prípravný duel. V utorok 15.1.2019 nastúpia „Železiari“ od 13:00 hod. na umelom trávniku v Podbrezovej-Skalici proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

V kádri po víkendových stretnutiach nepokračuje dvojica Michal Staniucha a Lazar Milutinović, ktorí na skúške neuspeli. Ďalší z testovaných mladíkov, 17-ročný Macedónčan David Toševski opustil klub a vrátil sa do svojej vlasti. Dôvodom jeho odchodu však nie je výkonnosť, keďže svojim výkonom zaujal trénerov a jeho skúška bola úspešná. Napriek tomu je jeho angažovanie možné kvôli nízkemu veku až v lete.

Naopak príležitosť ukázať sa dostal už počas víkendu 19-ročný nigérijský útočník Victor Olatunji, ktorého si tréneri ponechajú v príprave aj tento týždeň. Okrem neho dostane šancu v zajtrajšom prípravnom zápase aj 20-ročný stredopoliar Lukáš Urbanič, ktorý je v klube rovnako na skúške. Cieľom vedenia a realizačného tímu je v najbližšom období zúžiť a herne stabilizovať hráčsky káder, ktorý pocestuje na herné sústredenie v tureckom Beleku.