V generálke na ligu sme porazili Petržalku

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová v generálke na štart 2. ligy porazili v Zelpo Arene súpera FC Petržalka.

FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka 2:1 (0:0)

Góly: 53. Galčík (pen.), 63. Galčík – 85. Turčák

Podbrezová: Ludha (46. Rehák) – Bartoš (46. Kukoľ), Bakaľa, Oravec – Kováčik, Ďatko, Špyrka, Talakov (46. Grendel), Grešák (46. Barbora) – Galčík (64. Natchkebia), Breznanik (46. Pavúk)

Petržalka: Ševčuk – Kohút, Sliacky, Štefanec, Danek, Obročník, Gašparovič, Nemec, Redeky, Mihálek, Kelemen

Vstup do stretnutia sme mali veľmi dobrý, už na začiatku štvrtej minúty sa po prihrávke Breznanika ocitol Roland Galčík sám zoči-voči gólmanovi súpera, avšak strela cez neho do siete neprešla. V desiatej minúte našiel Talakov technickým pokusom iba Ševčuka. Následne ale zahrozila aj Petržalka. Najskôr strieľal pod brvno Patrik Danek, zasiahol Ludha a zakrátko Gašparovič netrafil zblízka odkrytú časť bránky. Krátko po zmene strán sme išli do vedenia, keď nariadený pokutový kop premenil Roland Galčík. O tri minúty to mohlo byť o dva góly. Vladimír Barbora síce loptu dostal do bránky, lenže zásah pre ofsajd neplatil. Počas 63. minúty získal loptu na útočnej polovici Grendel, poslal ju na hranicu šestnástky, kde sa uvoľnil Roland Galčík a krásnou strelou do rohu svätyne výstavným kúskom nedal šancu Ševčukovi, čím zvýšil na 2:0. V 70. minúte to mohlo byť ešte krajšie, keď Pavúk zľava prešiel do päťky, tam predložil prihrávku, no Kukoľ netrafil bránku. Neujala sa ani technická strela Natchkebiu zvnútra vápna, smerovala tesne vedľa. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času ušli hostia po pravom krídle, prihrávka do šestnástky si našla Borisa Turčáka a ten trafil k žrdi. Na rozdiel dvoch gólov mohol naše vedenie vrátiť Daniel Pavúk, avšak v dobrej pozícii prekopol bránku.