V priamom súboji o hornú šestku tabuľky s majstrovskou Trnavou

V sobotnom kole našej ligy nás po druhýkrát žreb skríži s úradujúcim majstrom FC Spartak Trnava. Jediný slovenský zástupca v európskych pohároch je našim priamym konkurentom v boji o hornú šestku tabuľky, ktorá zaručuje jarné zápolenie o účasť vo futbalovej Európe.  Na oboch súperov čaká neľahká úloha, na strane „Železiarov“ rezonuje séria troch prehier v rade proti ašpirantom na titul vo Fortuna lige a na strane Trnavy je to fakt, že napriek úspechu v predkolách a účasti v skupinovej fáze Európskej ligy  UEFA patrí majstrovi len ôsme miesto s dvojbodovou stratou na šiestu Sereď. V trnavskej City Aréne teda pôjde oveľa!

 

Hráči Podbrezovej po úspešnej prvej polovici základnej časti zaznamenali na jej prelome tri prehry – na pôde Žiliny a DAC Dunajská Streda, ako aj v poslednom domácom stretnutí proti bratislavskému Slovanu. Rovnaký priebeh mal aj úvod sezóny, keď sme po prvých dvoch kolách boli na chvoste tabuľky bez body, ale najtesnejšia výhra 1:0 po góle Dávida Leška nad Trnavou naštartovala zverencov trénera Fabuľu k veľmi dobrým výkonom. Podobný impulz by potrebovala Podbrezová aj teraz, čo by znamenalo opätovný posun „Železiarov“ do prvej polovici tabuľky Fortuna ligy. K druhej výhre nad majstrov je ale potrebné niečo viac ako len bojovnosť, ktorú vyzdvihol aj náš kapitán Miroslav Viazanko po zápase so Slovanom: „Robili sme čo sme mohli, chlapci zo seba vydali maximum. Ideme ďalej a budeme samozrejme stavať na takom výkone a bojovnosti, aj keď musíme k tomu určite pridať aj viacej kvality.“

 

Náš súper má počas jesene iné starosti. Nahustený program sa odzrkadlil na postavení v našej lige, keď hráči pod vedením trénera Látala doposiaľ získali len 15 bodov za štyri výhry a tri remízy. Napriek tomu náš majster reprezentuje slovenský futbal v Európskej lige UEFA výbornými výkonmi i výsledkami a pred odvetnými zápasmi v skupine má stále reálnu šancu na postup do jarných bojov. Sobotný vzájomný zápas ukáže v akej sile je momentálne Trnava a rovnako aj fakt, či nepríde v hlavách hráčov k miernemu podceneniu ligového zápasu pred štvrtkovým duelom na pôde Dinama Záhreb. Na oboch stranách počítajú tréneri s viacerými absenciami. Na domácej bude citeľná strata slovenského reprezentanta Mareka Bakoša a otázny je štart aj stredného obrancu Borisa Godála, ktorý je srdcom tímu. Zároveň je na uvážení trénera Látala, či bude šetriť niektorého z kľúčových hráčov pred spomínaným duelom Európskej ligy. Trénerovi Fabuľovi urobili vrásky na čele žlté karty Barana a Sedláčka, ktoré boli piate v sezóne a s určitosťou vyradia túto dvojicu zo zápasu v Trnave. Otázny je štart aj tretieho stredového hráča Michala Obročníka, ktorý nútene odstúpil už v prvom polčase zápasu so Slovanom. Po operáciách sa zotavuje aj dvojica legionárov Njire a Wiezik.

 

Sobotné ligové stretnutie bude teda pre oboch trénerov náročnou skúškou. Poskladať optimálne zloženie základnej zostavy a pripraviť svojich zverencov na zisk troch bodov. Verme, že túto mini konfrontáciu lepšie zvládne náš Marek Fabuľa a dovedie „Železiarov“ k bodom, ktoré môžu mať v konečnom účtovaní cenu zlata. Výkop zápasu je v sobotu o 17:00 hod. v City Aréne a hlavným rozhodcom stretnutia bude Filip Glova. Priamy prenos zápasu nájdete na internetovej televízii huste.tv. ŽELEZIAR DO TOHO!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :   Filip Glova

Asistent 1 :  Peter Kováč

Asistent 2 :  Peter Bednár

Delegát spravodajca SFZ :  František Košičár

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :  Ivan BartošVzájomné zápasy :

4.8.2018 Podbrezová FC Spartak 1 : 0
Leško
21.10.2017 FC Spartak Podbrezová 2 : 0
Vlasko, vlastný gól
28.7.2017 Podbrezová FC Spartak 1 : 2
Rendla – Egho 2
12.3.2017 Podbrezová FC Spartak 0 : 1
Yilmaz
15.10.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 2
Bernadina, Viazanko
17.7.2016 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Viazanko – També
13.5.2016 Podbrezová FC Spartak 3 : 0
Vajda 2, Rendla
2.3.2016 FC Spartak Podbrezová 0 : 0
22.9.2015 Podbrezová FC Spartak 0 : 2
Schranz, Majtán
26.4.2015 FC Spartak Podbrezová 3 : 1
Kuzma, Sabo, Sládek – Škutka
2.11.2014 Podbrezová FC Spartak 1 : 1
Vaščák – Jendrišek
10.8.2014 FC Spartak Podbrezová 0 : 1
Gal Andrezly

 


Forma FC Spartak Trnava :

Vonku Doma Doma Doma Vonku
P P V V R