V prvom prípravnom zápase sme porazili MŠK Žilina

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vyhrali v prvom prípravnom zápase na pôde MŠK Žilina.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:2)

Góly: 83. Jambor – 28. Ďatko, 35. Kováčik

Rozhodovali: Očenáš – Vachan, Kaštan

Žilina: Petráš – Leitner, Gono, Jánošík, Sukisa, Minárik (C), D. Ďuriš, Slebodník, F. Mráz, Owusu, Rusnák. Striedali: Belko – Javorček, Kopásek, Kaprálik, Iľko, Jambor, Nemčík, Anang, Kopas

Podbrezová: Rehák – Mielke (46. Šikula), Bakaľa, Oravec – Kováčik, Špyrka, Paraj (C), Barbora – Talakov (46. Gajan), Kuzma (46. Grendel), Ďatko (46. Nguyen)

Prvý prípravný zápas pre oba tímy začal na nulovej teplote v stupňoch celzia, ale oba celky sa snažili od úvodu byť aktívne. Prvýkrát preveril Petráša v bránke domácich Peter Kováčik, jeho strela spred šestnástky sa neujala. Zakrátko nebezpečne pálil Samuel Ďatko, žilinský gólman loptu vyrazil pred seba a Vladimír Barbora v záklone z prvej pri dorážke prekopol bránku.

Nebezpečná bola aj Žilina, dlho však nemala vyloženú šancu. Tá prišla v 26. minúte, kedy sa na hranici vápna uvoľnil Elvis Sukisa, jeho prudkú strelu výborným zákrokom zastavil Ivan Rehák. My sme ale odpovedali okamžite a najlepším možným spôsobom. Peter Kováčik potiahol akciu sprava do stredu ihriska, prihrávkou za obranu uvoľnil Samuela Ďatka a ten sa zoč-voči Petrášovi nepomýlil. Zakončením po trávniku otvoril skóre. Rehák sa zaskvel taktiež pri veľkej možnosti Dávida Ďuriša, ten si zľava naviezol loptu pred päťku a nebezpečne zakončil k žrdi.

Ešte krajšie to bolo v 35. minúte, kedy Marek Kuzma predskočil Petráša, loptu posunul vedľa seba a Peter Kováčik poľahky trafil prázdnu časť bránky. Na opačnej strane zahrozil prudkou strelou Owusu, tú Rehák vyrazil, čím založil protiútok. Ďatko išiel sám na kasu, dal si loptu ďaleko od nohy a nezakončil ideálne.

Druhé dejstvo odštartoval šanou striedajúci Nicolas Šikula, jeho prudký pokus Belko vytesnil. Následne sa taktovky chopila Žilina, avšak naša defenzíva hrala naozaj zodpovedne. Čakali sme na prípadný tretí gól, vsietiť ho mohol spomínaný Šikula, proti Belkovi nepochodil ani v 72. minúte po krásnej a prudej strele pod brvno. Rovnako tak žilinský brankár vytesnil aj pokus Špyrku.

Počas 83. minúty sme však prišli o loptu vedľa šestnástke a po prihrávke pred päťku sa v stopercentnej možnosti nepomýlil Timotej Jambor, čím krátko pred koncom znížil. Vyrovnať mohol Patrik Iľko, ktorý sa v šestnástke uvoľnil a strieľal, znova bravúrne zasiahol Ivan Rehák. Naši obrancovia vzápätí zablokovali dorážku Mráza.

Roman Skuhravý: „Bol to zápas, v ktorom sme dali góly. Som veľmi rád, že sme mohli hrať proti takémuto kvalitnému súperovi a že sme to naplno odpracovali. Prežili sme to bez zdravotnej ujmy, čo je v aktuálnej záťaži podstatné. Boli tam lepšie aj horšie veci. To tak v prvom prípravnom zápase býva vždy. Niektorí za nás hrali úplne prvýkrát. Rozhodne je tento zápas štartom toho, aby sme sa mohli vrátiť k veciam, ktoré trénujeme a ktoré sa tam už dnes objavili. Na jednej strane sme dosť strácali lopty, na druhej tam boli veľmi dobré tri-štyri individuálne výkony a mladí chlapci, ktorí sú s nami od začiatku prípravy, zistili, o čom je futbal. Skúsenosti sú neprenosné, oni ich naberajú teraz. Som s nimi veľmi spokojný. Vyhrať v Žiline je povzbudzujúce do ďalšieho priebehu prípravy.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *