V Ružomberku so snahou o udržanie výborného tabuľkového postavenia

Po dramatickom a zaujímavom zápase s Nitrou, ktorý skončil našou zaslúženou výhrou 3:2 prichádza na rad ďalší dôležitý duel. V sobotu cestujeme na pôdu MFK Ružomberok, ktorý momentálne figuruje o jednu priečku vyššie ako zverenci trénera Fabuľu, čo sľubuje veľký futbalový boj. Ružomberčania doposiaľ získali 13 bodov a z ôsmich duelov našli len jedného premožiteľa, keď na domácom trávniku podľahli lídrovi súťaže, bratislavskému Slovanu. „Železiarom“ sa po zisku troch bodov podarilo dostať na dostrel k čelu tabuľky a prípadná výhra z pôdy Ružomberka by mohla opäť vrátiť pohárovú eufóriu do Zelpo Arény!

Posledné kolo Fortuna ligy prinieslo pre oba tímy rozličné výsledky. Ružomberok len remizoval na pôde Zlatých Moraviec, keď viedol po góle Kostadinova a na konečných 1:1 vyrovnal v 67. minúte domáci Švec. Náš súper odštartoval nový ročník pod novým trénerom Holoubekom veľmi dobre, i keď prvé kolo s nováčikom zo Serede len remizoval. Následne ale zdolal silný Trenčín na jeho pôde, doma Žilinu a remizoval na juhu Slovenska s DAC Dunajská Streda. Tieto výsledky vyšvihli Ružomberčanov na čelo tabuľky a ihneď sa stali jedným z hlavných ašpirantov na pohárovú Európu. Aj z tohto dôvodu čaká zajtra na zverencov trénera Fabuľu ťažký duel. Vynikajúci výkon a víťazstvo z posledného zápasu proti Nitre vlieva do žíl „Železiarov“ optimizmus. Na našej strane je viditeľný silný tímový duch, ktorý vyzdvihol aj kapitán Viazanko po zápase s Nitrou: „Dnes sa prejavila obrovská vôľa mužstva. Už pred zápasom sme sa hotovali nato, že neberieme nič iné, len víťazstvo a bolo to na ihrisku vidieť. Skutočne všetci odovzdali na ihrisku všetko.“

Súboj dvoch trinásťbodových tímov prináša jeden z šlágrov 9. kola Fortuna ligy, ktorý ešte viac priblíži jedno z mužstiev na dostrel k lídrovi súťaže zo Slovana. Najväčšiu hrozbu pre obranu na čele s brankárom Kuciakom predstavuje 5-gólový strelec z Bosny a Hercegoviny Ismar Tandir. Stálu hrozbu predstavujú aj rýchli krídelníci Daniel s Gal Andrezlym. V našom drese sa bude tréner Fabuľa spoliehať hlavne na vo výborne forme hrajúceho Breznanika, ktorý v posledných dueloch dokazuje svoju extratriedu na slovenských trávnikoch. V posledných štyroch konfrontáciách týchto súperov sa zrodili tri výhry Ružomberka a jedna bezgólová remíza. Negatívnu sériu bez výhry je na čase zlomiť! Odhodlanie z kabíny Podbrezovej je veľké a s podporou skalných fanúšikov, ktorí cestujú spolu s mužstvom na zápas do Ružomberka, existuje veľká možnosť na zlomenie troch prehier proti Ružomberku. Všetci veríme, že „Železiari“ budú pokračovať vo výkone z domácej pôdy a privezú si tri body znamenajúce posun v tabuľke a udržanie si pozície v hornej šestke bojujúcej o titul.


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :  Pavol Chmura

Asistent 1 :   Tomáš Mókoš

Asistent 2 :   Martin Borsányi

Delegát spravodajca SFZ :   Marcel Eperješi

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Vladimír Medveď


Vzájomné zápasy :

18.11.2017 Ružomberok Podbrezová 3 : 0
Qose, Kochan, Takáč
18.8.2017 Podbrezová Ružomberok 1 : 3
Mikuš – Gerec, Gal Andrezly, Takáč
19.5.2017 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Daniel
26.2.2017 Ružomberok Podbrezová 0 : 0
24.9.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Podio, Kochan, Vajda – Lačný
30.4.2016 Podbrezová Ružomberok 3 : 1
Peševski 2, Podio – vlastný
5.12.2015 Ružomberok Podbrezová 3 : 2
Dagbashyan 2, Lupták – Sabler, Viazanko
12.9.2015 Podbrezová Ružomberok 0 : 1
Lovás
8.5.2015 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Masaryk, Rosa
22.11.2014 Podbrezová Ružomberok 1 : 2
Vaščák – Almaský, Nagy
23.8.2014 Ružomberok Podbrezová 2 : 0
Zreľák, Kružliak

 

 


Forma MFK Ružomberok :

Vonku Doma Vonku Doma Vonku
R P R V R