V Slovnaft Cup-e proti MŠK Spišské Podhradie

Železiarov, ktorí vyhrali v 8.kole II. futbalovej ligy nad FC Petržalka 2:0, čaká v tomto týždni ďalší pohárový súboj. Už dnes zavítajú naši chlapci na pôdu  MŠK Spišské Podhradie. Stretnutie 3.kola Slovnaft Cup-u má výkop o 16:00. Rozhodcom stretnutia bude pán Kristián Micheľ. Na čiarach mu budú asistovať Gabriel Ádám a Peter Mihalík.  Delegátom SFZ bude pán Gabriel Sekereš.

MŠK Spišské Podhradie aktuálne pôsobí v IV.lige – sever. Po ôsmich odohratých stretnutiach vedú tabuľku so ziskom 20 bodov. Doposiaľ  ešte neokúsili chuť prehry, pretože majú na svojom konte 6 výhier a 2 remízy. Strelecky sa darí najmä šikovnému záložníkovi Tomášovi Komarovi.  25-ročný stredopoliar so skúsenosťami z Fortuna ligy má na svojom konte už 6 gólov.  Náš pohárový súper začal svoju púť v Slovnaft Cup-e už v prvom kole. V ňom uspel na ihrisku FK 05 Levoča 3:4. V druhom kole podhradčania zdolali MFK Gelnica 0:2 a postúpili tak už do 3. kola. Železiari odštartovali tohtoročnú cestu Slovnaft Cup-om víťazstvom nad IV.ligovými Rudňanami 1:3. Skóre otváral v 36. minúte Marcin. Na jeho presný zásah odpovedal po zmene strán  domáci Lipták. O osude stretnutia rozhodla záverečná 15-minútovka.  Najprv si v 75. minúte strelili domáci vlastný gól a v 85. minúte pridal poisťovací tretí gól Špyrka. Naši chlapci budú chcieť aj dnes potvrdiť úlohu favorita a postúpiť tak do ďalšieho kola, čím by minimálne vyrovnali svoj výsledok z vlaňajšieho ročníka. V minuloročnej edícii Slovenského pohára sme dokráčali  až do osemfinále, keď sa nám postupne podarilo zdolať Čaňu, Kechnec a Malženice. V osemfinále nám vystavil stopku FC Spartak Trnava, ktorý  sa stal napokon celkovým víťazom Slovenského pohára v ročníku 2018/2019.