V sobotu na domácom trávniku proti ViOnu

Po dvoch týždňoch sa vracia najvyššia futbalová súťaž Fortuna liga späť do Zelpo Arény. Po výhre nad Trnavou a remíze z horúcej pôdy FK Senica čaká na „Železiarov“ ďalšia ostrá ligová skúška proti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zápas proti nášmu tradičnému súperovi odohráme v sobotu od 19:00 hod. na trávniku Zelpo Arény a plný bodový zisk by posunul zverencov trénera Mareka Fabuľu opäť o niečo bližšie k „hornej šestke“, ktorá je lákadlom pre väčšinu tímov.

Posledné kolo obe družstvá odohrali na ihriskách súperov, ale s rozdielnymi výsledkami. Hráči Podbrezovej po zaujímavom a do poslednej minúty otvorenom stretnutí remizovali po góle Dávida Leška na pôde Senici 1:1. Po stretnutí si sypal popol na hlavu hlavne strelec gólu Leško, ktorý v zápase nepremenil viacero dobrých príležitostí: Do Senice sme prišli vyhrať, mali sme to aj naplniť, pretože šancí bolo dosť. Remízu beriem na seba, ja som mal najviac príležitostí. V zakončení chýbal pokoj a kvalita, aby som šance premenil. Bod z vonku je fajn, no šancí sme mali viac, remíza nie je zaslúžená.“ Napriek miernemu sklamaniu z remízy, môže plusový bod z ihriska súpera mať v konečnom účtovaní dôležitú úlohu. Náš súper proti Seredi v myjavskom azyle prehral 2:0, keď tesne pred polčasom poslal Sereď do vedenia obranca Ba a v posledných minútach uzavrel skóre Morong. Zlatomoravčania v doterajšom priebehu Fortuna ligy získali len tri body, keď na domácom trávniku jasne zdolali Senicu 4:0. Po výraznej obmene kádra v letnej prestávke hľadá tréner Jarábek stále optimálne zloženie základnej jedenástky. V bráne dostáva príležitosť bývalý mládežnícky brankár Adrián Chovan, ktorý hosťuje v Zlatých Moravciach z Trenčína. Ďalšími novicmi v drese Moraviec sú skúsení hráči – obrancovia Čögley a Banovič, rovnako aj stredopoliari s množstvom ligových skúseností Tomáš Ďubek a Branislav Ľupták.

V sobotu očakávame v Zelpo Aréne predĺženie dvoch sérií. Prvou je krátka séria dvoch zápasov bez prehry „Železiarov“, ktorú by prípadná výhra predĺžila o ďalší jeden duel. Zaujímavejšou je séria vzájomných duelov, kde z posledných troch zápasov proti ViOnu dokázali hráči Podbrezovej získať deväť bodov so skóre 5:0. Pozitívnu vlnu víťazstiev je potrebné udržať a sobota je výbornou možnosťou. K úspechu je nevyhnutná aj podpora fanúšikov z tribún Zelpo Arény, kde Vás všetkých srdečne pozývame. Duel začína v sobotu 18. augusta 2018 o 19:00 hod. pod vedením hlavného rozhodcu Petra Kráľoviča v Zelpo Aréne!


Rozhodcovia zápasu: 

Rozhodca :     Peter Kráľovič, Trnava

Asistent 1 :     Tomáš Vorel, Žilina

Asistent 2 :     Peter Kováč, Nové Zámky

Náhradný rozhodca :    Bystrík Nemček, Dolný Kubín

Delegát spravodajca SFZ :   Anton Medovič, Jablonica

Delegát pozorovateľ rozhodcov SFZ :   Jaroslav Zábranský, Bratislava

 


Vzájomné zápasy :

19.5.2018 Podbrezová Z. Moravce 1 : 0
Breznanik
10.3.2018 Z. Moravce Podbrezová 0 : 1
Leško
24.2.2018 Podbrezová Z. Moravce 3 : 0
Turňa, Njire, Wiezik
23.9.2017 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Urgela
26.4.2017 Podbrezová Z. Moravce 2 : 0
Bernadina, Mikuš
3.12.2016 Z. Moravce Podbrezová 2 : 0
Válovčan, Orávik
27.8.2016 Podbrezová Z. Moravce 1 : 1
Podio  –  Konnsimbal
15.4.2016 Z. Moravce Podbrezová 0 : 0
7.11.2015 Podbrezová Z. Moravce 2 : 2
Gal Andrezly, Vajda – De Souza, Tawamba
15.8.2015 Z. Moravce Podbrezová 2 : 2
Tawamba, Bamba – Sabler, Almaský
16.5.2015 Podbrezová Z. Moravce 0 : 2
Pintér, Mance
29.11.2014 Z. Moravce Podbrezová 1 : 0
Pavelka
30.8.2014 Podbrezová Z. Moravce 0 : 0

 


Forma FC ViOn :

Doma Vonku Doma Vonku
P P V P