V strede týždňa opäť proti MŠK Žilina, tentokrát v Slovnaft Cupe

Železiari nastúpili v nedeľu od 10:30 na súboj 23. Kola II. futbalovej ligy na pôde žilinskej juniorky.  Pre domácich to bolo v poradí tretie vystúpenie proti celku z hornej štvorky, naopak naši chlapci, ak si chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, potrebovali bezpodmienečne naplno bodovať.

Ako prví v zápase pohrozili domáci, keď  kapitán Paur preloboval Ludhu, no hosťujúca obrana si s touto situáciou dokázala poradiť. Naši chlapci odpovedali v 12. minúte nebezpečnou strelou Galčíka, ktorý ťažil z dobrej práce Špyrku. Prvý gól stretnutia strelili na našu radosť Železiari, keď v 28. minúte domáci obranca nedovolene atakoval v pokutovom území Kováčika a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Godál – 0 : 1. O osem minút neskôr sme už viedli o dva góly, keď nepodarený výkop domáceho  brankára Belka zachytil Špyrka a pohotovou strelou k ľavej tyči poslal Železiarov do dvojgólového vedenia.  V závere 1. polčasu skúšali domáci skorigovať nepriaznivý stav , no v sľubnej streleckej pozícii mieril Tandara len vysoko nad.

Po zmene strán začali aktívnejšie domáci futbalisti. V 55. minúte sa v 16-tke dostal k lopte Paur a jeho technická strela len o milimetre minula Ludhovu bránu. O dve minúty sa domáci Šošoni ocitli opäť vo výbornej šanci, proti bol však Ludha, ktorý výborne zneškodnil pokus Jambora. V 61. minúte našiel presný center Kostúra  Paura, jeho zakončenie však opäť kryl spoľahlivý Ludha. V 68. minúte sa na hranici 16-tky pošmykol Kukoľ , k odrazenej lopte sa dostal Farský a jeho zblokovaný pokus pristál až na kopačke domáceho útočníka Hamzu, ktorý len opečiatkoval brvno hosťujúcej brány. Zverenci Vladimíra Veselého korunovali zlepšený výkon v druhom polčase v 73. minúte. Galčík zahral vo vlastnom pokutovom území nešťastne rukou a hlavný rozhodca stretnutia Ježík ukázal po druhýkrát v stretnutí na biely bod. K realizácii sa postavil Jakub Paur a kontaktným gólom zdramatizoval stretnutie – 1 : 2. O 10 minút neskôr mohol byť rozdiel v skóre opäť dvojgólový. Presný center Pavúka našiel striedajúceho Grešáka , no jeho gólovú hlavičku zneškodnil domáci Belko. V 87. minúte mohli domáci vyrovnať priebeh stretnutia, keď striedajúcemu Yennemu priťukol loptu Paur, no proti bol opäť vynikajúci Richard Ludha. Záverečná šanca prišla v 92. minúte, keď sa v 100% šanci ocitol Grendel , no proti bol opäť domáci Belko. Šanca Erika Grendela, ktorý sa v zápase vrátil po svalom zranení nás nakoniec nemusela mrzieť, keďže do konca stretnutia sa už nič podstatné neudialo a Železiari tak zaknihovali veľmi dôležite tri body a zostali tak v kontakte s čelom druholigového pelotónu.

Ohlasy po zápase

Mikuláš Radványi: „Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany výborný. Hrali sme to, čo sme chceli hrať a načo sme sa pripravovali. Strelili sme dva góly a prvý polčas sme domácich k ničomu nepustili. Samozrejme, druhý polčas, keď súper prehrával o dva góly, tak chcel s výsledkom niečo urobiť.  Domáci začali byť viac ofenzívnejší  a našou hlúpou chybou sme ich vrátili späť do hry a z rozhodnutého zápasu sme urobili zbytočne nervák.  V závere stretnutia mohol pridať ešte poisťovací gól Grendel, no svoju šancu nepremenil.  Pre nás sú však tri body veľmi dôležité, no musím povedať, že s druhým polčasom nie som určite spokojný.“

Vladimír Veselý: „Prvý polčas nás asi stál body. Dostali sme góly, aké sme dostali. Vpredu sme boli trochu jaloví. Potom sme zmenili rozostavenie a keby sme boli viac trpezliví, tak by to možno vyšlo. Mali sme aj veľa strát, takže súper sa dostával do brejkových situácií. Jednu využili na odskočenie, keď sa presadili z penalty. Kontakt tam asi bol. Druhýkrát skórovala Podbrezová po spornom momente. Musím si to ešte lepšie pozrieť. Hostia dosť blokovali nášho brankára. Určite by sme ale takéto góly nemali dostávať. V druhom polčase sme znovu zmenili rozostavenie, prestriedali sme hráčov, oživili hru a bolo to vidno. Mali sme tlak aj šance. Hrali sme už prakticky iba na jednu bránu, i keď súper stále hrozil. Mal tam dve nebezpečné situácie. Hru sme otvorili, ale veľká škoda, že sa nám podarilo dať iba jeden gól.“

Pre Železiarov bol zápas proti žilinskej juniorke z pohľadu postavenia v tabuľke nesmierne dôležitý. Tri body zo štadióna pod Dubňom znamenajú, že sme sa udržali v boji o čelo druholigovej tabuľky. Po prvom polčase to vyzeralo na bezproblémový zisk troch bodov, no domáci v druhom dejstve herne pridali a nakoniec z toho bola dráma až do záverečného hvizdu. „Z našej strany to bol zápas dvoch rozličných polčasov,“ začal hodnotenie nedeľného stretnutia Vladimír Kukoľ a ďalej pokračoval „Prvý polčas bol podľa našich predstáv. Dvakrát sme sa zaslúžene presadili a hrali sme to, čo sme si povedali. No bohužiaľ, druhý polčas sme herne nezvládli. Súper bol silnejší na lopte a my sme sa málo dostávali do hry. Čo je však najdôležitejšie, udržali sme to a pripísali si na svoje konto veľmi dôležité tri body“ zdôraznil dôležitosť troch bodov 34-ročný rodák z Levoče.

V krátkom časovom slede čaká našich chlapcov ďalší súťažný zápas. V strede týždňa zabojujú Železiari v osemfinále Slovnaft Cupu o postup do ďalšej fázy opäť proti MŠK Žilina. Tentokrát vyzveme fortuna ligové A-mužstvo, ktorému máme čo oplácať. Naposledy sme sa s pohárovým súperom stretli v zimnej príprave pred jarnou časťou sezóny 2020/2021. Na umelej tráve pod Dubňom sme vtedy podľahli zverencom Pavla Staňa vysoko 7 : 2. Aj tento výsledok, tak určite napomôže zvýšenej motivácii u našich chlapcov. Myslí si to aj Vladimír Kukoľ, pre ktorého to bude 17. vystúpenie v Slovnaft Cupe v kariére: „Určite máme čo Žiline odplácať. V príprave sme na ich pôde vysoko prehrali a veľmi radi by sme im to tentokrát vrátili. Myslím si však, že to bude určite iný zápas ako ten z prípravy. Hrá sa na prírodnej tráve a to môže byť naša šanca. Žilina je určite favorit tohto pohárového stretnutia, no my si trúfame favorita potrápiť. V stredu sa chceme určite pokúsiť postúpiť, aj keď to nebude vôbec jednoduché,“  uzavrel svoje rozprávanie Vladimír Kukoľ, stabilný člen základnej zostavy Mikuláša Radványiho.

Stretnutie osemfinále Slovnaft Cupu povedie v pozícií hlavného rozhodcu Marek Mastiš s asistentmi  Petrom Kováčom a Tomášom Strakom.  Zápas sa z dôvodu pandemických opatrení odohrá na Mestskom futbalovom štadióne v Topoľčanoch. Výkop stretnutia je naplánovaný na 16:00 a pozrieť si ho budete môcť prostredníctvom Youtube kanálu MŠK Žilina.