V strede týždňa zabojujeme o víťazstvo na pôde Trebišova

Tento týždeň má pre Železiarov opäť prívlastok anglický. V sobotu nastúpili naši chlapci v šlágri na pôde Tatrana Liptovský Mikuláš a už zajtra ich čaká ďalšie ligové vystúpenie. Tentokrát cestujeme v dohrávke 22.kola na východ republiky. Železiarov čaká súper, ktorý najmä na domácom ihrisku predstavuje nepríjemnú prekážku. Stretnutie, Slavoj Trebišov – FK Železiarne Podbrezová, povedie v pozícií hlavného rozhodcu Marián Ruc s asistentmi Dušanom Štofíkom a Jurajom Halíčekom.

Náš najbližší súper, Slavoj Trebišov, sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádza na 11. priečke. V 22 zápasoch dokázali žlto-modrí získať 27 bodov  za 7 výhier a 6 remíz. Na svojom konte majú aj 9 prehier, pričom len jednu z nich zaznamenali na domácom ihrisku. Naposledy cestovali zverenci  trénera Desiatnika v rámci súboja 25.kola na pôdu Komárna. Trebišovčania sa v 48. minúte ujali vedenia  gólom Wisdoma Kanuho. Jednogólové vedenie však nedokázali udržať a po góloch Szeteia a Tótha sa z víťazstva tešili domáci Komarňanci. Trebišovčania sú veľmi silní na domácom ihrisku, čo potvrdzuje najmä bilancia získaných bodov doma – vonku. Na domácom ihrisku získali Desiatnikovci až 21 bodov. Naproti tomu na ihriskách súperov dokázali získať len 6 bodov za 1 výhru a 3 remízy.  Náš najbližší súper sa môže v aktuálnej sezóne spoľahnúť  na výborné výkony dvojice nigérijských futbalistov: Wisdoma Uda Kanua a Usmana Adekunleho Issu. 24-ročný Kanu má už na svojom konte 13 ligových gólov a je tak najlepším strelcom Trebišovčanov v aktuálnom ročníku a zároveň aj tretím najlepším strelcom II.ligy. Zdarne mu sekunduje aj druhý Nigerijčan  v službách Trebišova – Usman Adekunle Issa. 24-ročný stredopoliar má na svojom konte už 8 presných zásahov.

Štatistiky súpera

Ofenzíva:  35 strelených gólov (7.miesto)

Defenzíva:  39 inkasovaných gólov (12.miesto)

Najlepší strelec: Wisdom Uda Kanu (13 gólov)

Najviac odohratých minút: Tomáš Ilinjo (1620 minút)

Zaujímavá štatistika: 78%  všetkých bodov získali Trebišovčania na domácom ihrisku, kde iba raz prehrali.


Na Železiarov čaká v krátkom časovom slede ďalšia náročná prekážka. Po súboji proti 2.celku tabuľky, tento krát cestujeme na pôdu Trebišova, ktorý je najmä v domácom prostredí veľmi silný. V predzápasovom preview sme sa zhovárali s Reném Parajom a na začiatok sme sa ešte raz vrátili k šlágru 25.kola. „Výkon v šlágri bol dobrý. Nemôžem povedať, že by sa niekto nesnažil alebo by nechcel vyhrať. No bohužiaľ, druhý polčas to z našej strany  nebolo ono. V kabíne sme si povedali, že musíme naďalej hrať svoju hru a nestiahnuť sa dozadu a brániť jednogólový náskok. Bohužiaľ, na ihrisku to však vyzeralo inak. Liptovský Mikuláš začal viacej hrať, nakopávať lopty a tým neustále dával pod tlak našu obranu. Chcelo to od nás väčší pokoj na lopte a snahu loptu viac podržať na súperovej polovici. Išli sme za víťazstvom, no nakoniec sme získali iba bod…,“ vrátil sa ešte raz k súboju s Liptovským Mikulášom 28-ročný stredopoliar. 

Posledný zápas je však potrebné hodiť za hlavu a naplno sa koncentrovať  na stretnutie v Trebišove, kde nás aj podľa Reného Paraja nečaká nič jednoduché. „S Trebišovom sme odohrali pár prípravných stretnutí na umelej tráve, takže vieme akým herným štýlom sa prezentujú a čo môžeme od nich očakávať. Súťažné stretnutie je však niečo iné ako príprava, a preto aj zajtra môže byť všetko inak. Domáci sú na vlastnom ihrisku nepríjemným súperom, a preto očakávam veľmi náročné stretnutie. Uvidíme, aký bude terén a či nám dovolí hrať  našu hru, ktorou sa chceme prezentovať,“  myslí už na stredajšiu dohrávku rodák zo Žiaru nad Hronom.  V poslednom období nás čaká už druhý anglický týždeň, nás preto zaujímalo, či sa už na mužstve nemôže prejaviť únava z nahusteného programu? „Malá únava tam možno bude, no nemyslím si, že by to malo hrať nejakú významnú rolu. Máme dostatočne široký a kvalitný káder nato, aby sme sa s tým dokázali vyrovnať. Cestujeme o deň skôr, aby sme s dokázali ešte lepšie pripraviť a nachystať na dôležité stretnutie. Skôr ako únava ma hnevá, že nám nepomôže Vlado Kukoľ,“  mrzí Reného Paraja absencia nášho skúseného obrancu, ktorý pre trest nenastúpi na pôde Slavoja Trebišov.  Naši chlapci v tejto časti sezóny potrebujú víťaziť, aby sa udržali s čelom ligového pelotónu. Ako sa s výsledkovým tlakom vyrovnáva mužstvo ? „Už pred sezónou sme deklarovali, že sa chceme pokúsiť o postup. Takže tlak je rovnaký, ako bol na začiatku sezóny. Sme odhodlaní bojovať až do konca, kým je šanca, tak každý jeden hráč pôjde na dno svojich síl, aby sme spravili všetko pre dosiahnutie spoločných cieľov,“  dodal na záver René Paraj, ktorý v aktuálnom ročníku nastúpil v 18-tich dueloch a strelil v nich 2 góly.


Štatistiky Železiarov

Ofenzíva: 48 strelených gólov (4.miesto)

Defenzíva: 19 inkasovaných gólov (1.miesto)

Najlepší strelec: Roland Galčík (11 gólov)

Najviac odohratých minút: Richard Ludha (1800 minút)

Zaujímavá štatistika: Z posledných 10-tich vzájomných stretnutí dokázali Železiari zvíťaziť až 9-krát

V poslednom meraní  síl dokázali Železiari  zvíťaziť na domácej pôde po dvoch góloch Dana Pavúka nad Trebišovom 2:0 a my pevne veríme, že už zajtra od 16:30, napíšu naši chlapci ďalší trojbodový príbeh a zaknihujú tak  v poradí už 15. víťazstvo v aktuálnom ročníku II. futbalovej ligy.