V Zelpo Aréne privítame FC Košice

Zelpo Aréna bude v sobotu opäť žiť druholigovým futbalom. Železiari, ak chcú pomýšľať na najvyššie priečky tabuľky, potrebujú zvíťaziť, no proti bude ambiciózny súper z metropoly východu – FC Košice. Súboj 28. kola medzi FK Železiarne Podbrezová – FC Košice povedie v pozícií hlavného rozhodcu Lukáš Dzivjak s asistentmi Pavelom Jánošíkom a Jakubom Košeckým. Stretnutie s výkopom o 17:00 budete môcť sledovať z pohodlia domova prostredníctvom Futbalnet.tv.


Z tábora súpera

Náš sobotný súper, FC Košice, sa v aktuálnej tabuľke II. ligy nachádza na 5.priečke so ziskom 44 bodov. V 25 zápasoch dokázali Košičania zvíťaziť 14-krát, 2-krát dokázali remizovať a na svojom konte majú aj 9 prehier. Pre zverencov Jozefa Vukušiča bude sobotný duel v Zelpo Aréne zakončením mimoriadne náročného obdobia.  Vukušičovci odohrali v rozmedzí 11 dní až štyri stretnutia, z toho len v jednom prípade dokázali zvíťaziť. Treba však povedať, že Košičania čelili mimoriadne silným protivníkom. Najprv nestačili na lídra z Banskej Bystrice, ktorej podľahli 2:0. Následne sa predstavili v semifinále Slovnaft Cup-u , kde v dvojzápase s fortunaligovou Žilinou ťahali v oboch prípadoch za kratší koniec a po prehrách 2:4 a 1:4 sa rozlúčili s tohtoročnou edíciou Slovnaft Cup-u. V poslednom ligovom stretnutí privítali žlto-modrí na svojom trávniku MFK Skalicu. O osude stretnutia rozhodla situácia z 90. minúty, keď po faule hosťujúceho hráča na domáceho Kountouriotisa nariadil rozhodca pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Erik Pačinda a zariadil tak pre Košičanov zisk cenných troch bodov. Košičania sa môžu spoľahnúť na veľmi dobrú defenzívu na čele s brankárom Matúšom Kirom. V 25 zápasoch inkasovala len 26-krát, čo predstavuje priemer 1,04 gólu na jedno stretnutie. O ofenzívnu produkciu sa stará najmä štvorica: Pavúk, Gáll, Pačinda, Karaš. František Pavúk z pozície obrancu dokázal v aktuálnom priebehu súťažného ročníka streliť 6 gólov podobne ako Boris Gáll. Dvojica Kamil Karaš a Erik Pačinda má na svojom konte po 4 presné zásahy.


Štatistiky súpera

Ofenzíva : 38 strelených gólov (9.miesto)

Defenzíva : 26 inkasovaných gólov (2.miesto)

Najlepší strelec : František Pavúk – Boris Gáll (6 gólov)

Najviac odohratých minút : František Pavúk – 2150 minút

Zaujímavá štatistika : Košičania strelili na jar 18 gólov z toho až 15 z nich strelili v druhých polčasoch, čo predstavuje 83% všetkých strelných gólov.


Z tábora Železiarov

Železiari po dvoch „anglických týždňoch“ mali počas uplynulého víkendu voľno a mohli sa tak v pokoji pripravovať na veľmi dôležité stretnutie v Zelpo Aréne. Naši chlapci majú aktuálne druhú najlepšiu formu zo všetkých tímov ligy, keď dokázali z posledných piatich stretnutí trikrát zvíťaziť a dvakrát remizovať. Lepšou formou sa môžu pochváliť už iba hráči Šamorína, ktorí aktuálne ťahajú šesť zápasovú víťaznú šnúru.

My sme sa v našom tradičnom preview tentokrát zhovárali s oporou mužstva Borisom Godálom. Na úvod nás zaujímalo, ako sa náročný program posledných týždňov prejavil na jeho fyzickej pohode. „Je pravda, že tých zápasov bolo posledný mesiac dosť. Mne ako hráčovi, a myslím, že nehovorím len za seba je príjemnejšie, keď je viac zápasov a menej tréningov. O to viac je to príjemnejšie, keď sa mužstvu darí a vezie sa na víťaznej vlne. Odrazilo sa to aj v tabuľke a ja som bol rád za ten nahustený program. Určite však voľný víkend padol vhod. Oddýchol som si s rodinkou a načerpal nové sily do ďalších zápasov,“  vrátil sa k nedávnemu nahustenému programu 33-ročný rodák z Trenčína. Aj po voľnom víkende majú naši chlapci stále reálnu šancu dosiahnuť vytýčené ciele. Keďže naši konkurenti  v uplynulých týždňoch takisto zaváhali opýtali sme sa Borisa, či si všíma a sleduje aj výsledky našich konkurentov? „Ja veľmi neriešim veci, ktoré neviem ovplyvniť. Ovplyvniť môžeme hlavne seba a náš výkon na ihrisku. To, čo sa deje okolo nás nemáme vo svojej moci a môžeme len dúfať, že to pre nás dobre dopadne. Netreba sa však nato špeciálne sústrediť, aby nám to zbytočne nezväzovalo nohy. Tieto veci nemáme vo vlastnej kontrole, a tak  sa výhradne sústredíme len na seba. Každé zaváhanie by znamenalo koniec našich nádeji a preto sa musíme plne koncentrovať na nás a náš výkon.“

Gólová radosť Borisa Godála a Erika Grendela v zápase proti MŠK Púchov

V sobotu nás čaká ďalšia náročná prekážka v podobe ambicióznych Košíc. Košičania dokráčali v Slovnaft Cupe až do semifinále, kde nestačili  na MŠK Žilinu a v lige naposledy zdolali Skalicu. Ako vníma najbližšieho súpera opora nášho mužstva? „Košice vnímam ako jedného z top kandidátov na postup, či už nimi boli tento rok, alebo budú ten budúci. Viem, že sa tam vracajú hráči, ktorí tam v minulosti pôsobili a deje sa to tak pod taktovkou pána Kozáka staršieho. Pamätám sa, že sme tam na jeseň prehrali 1:0, takže  im máme v sobotu v Zelpo Aréne, čo vracať,“  zaspomínal si na posledný vzájomný zápas Boris, ktorý vo svojej bohatej futbalovej kariére obliekal dresy Trenčína, poľského Zaglebie Lubin, Spartaka Trnava a cyperského celku AEL Limassol. V posledných štyroch vzájomných stretnutiach sa  naši chlapci tešili z víťazstva dvakrát, raz sa zrodila remíza, no a naposledy, v jeseni, zvíťazili Košičania na domácej pôde zásluhou Košudu 1:0. Doterajšie vzájomné stretnutia boli vždy vyrovnané a rozhodovali detaily. Bude tomu tak aj v piatom vzájomnom stretnutí v Zelpo Aréne? „Dúfam, že to nebude zápas o jednom góle. Verím, že potvrdíme ofenzívne kvality a formu z posledných stretnutí, kde sa nám podarilo streliť po tri góly. Mňa, ako obrancu, by viac potešilo, ak by sme vzadu udržali čisté konto a verím, že s tou kvalitou, ktorú vpredu máme dokážeme doma streliť minimálne jeden gól a zvíťaziť. Verím, že sa správne namotivujeme, pripravíme a spolu to zvládneme,“  zakončil naše rozprávanie odhodlane Boris Godál.

V sobotu, v Zelpo Aréne, to bude súboj aktuálne tretieho celku s piatym celkom tabuľky a súboj dvoch najlepších defenzív ligy. Pevne veríme, že naši chlapci tento náročný duel v domácej Zelpo Aréne zvládnu a budú tak naďalej živiť  postupové šance.