Sokolíci, ako víťaz Antalya Cupu.

Slovenskí reprezentanti do 21 rokov ukončili púť turnajom Antalya Cup 2021 celkovým triumfom. Po výhre nad Uzbekistanom U23 2:0 a remíze s rovesníkmi zo Severného Macedónska 2:2 a v pondelok zdolali hráčov Ukrajiny do 21 rokov 3:2.

Richard Ludha nastúpil v základnej zostave, od 34. minúty naskočil do zápasu aj Roland Galčík a v 60. minúte aj Peter Kováčik. Mladí Zeleziari, tak pomohli pri skvelom obrate. V prvej polovici sa musel mať na pozore hlavne brankár Ludha, keď na jeho bránu smerovalo viacero streleckých pokusov. V 24. minúte mal Mudryka možnosť zahrávať priamy kop, no s jeho pokusom si hravo poradil Ludha. Ukrajinci v prvom polčase nakoniec prekonali nášho brankára, keď v šestnástke najvyššie vyskočil Batahov, ale pre offside jeho gól neplatil. To bola aj posledná vážna príležitosť úvodného dejstva, do šatní sa teda išlo za stavu 0:0.

Po polčase sa s gólmi roztrhlo vrece. Najskôr v 49. minúte skóroval po peknej individuálnej akcii Mudryk – 1:0. Na 2:0 zvýšil v 55. minúte Viunnyk, ktorý si najlepšie naskočil na center z pravej strany. V 64. minúte čerstvý Kováčik poslal center do šestnástky a hlavičkou zakončoval Trusa, brankár súpera jeho pokus vyrazil ku Bernátovi, ktorý znížil na 1:2. Na 2:2 sokolíci vyrovnali v 70. minúte. Na roh najlepšie zareagoval Trusa, odskočil od ukrajinského obrancu a loptu tečoval do bránky. Obrat naši reprezentanti dokonali v 83. minúte, Kmeť si narazil loptu s Nebylom a prvý menovaný skóroval – 3:2. V závere zápasu mali ešte hráči Ukrajiny tri šance, so všetkými si poradil náš brankár Ludha.

Sokolíci skončili na Antalya Cupe na konečnom 1. mieste.

UKRAJINA 21 – SLOVENSKO 21 2:3 (0:0)
Góly: 49. Mudryk, 55. Viunnyk – 64. Bernát, 70. Trusa, 83. Kadák
ŽK: Mudryk – Kováčik, Pokorný
UKRAJINA U21: Znovenko – Vivcharenko, Alefirenko, Ocheretko, Bondarenko, Batahov, Brazhko, Sych, Viunnyk, Mudryk, Zhelizko. Tréner: Ruslan Rotan
SLOVENSKO U21: Ludha– Mihálek (60. Kováčik), Pišoja, Nemčík, Vojtko – Gono, Pokorný (78. Goljan), Bernát (78. Nebyla) – Kaprálik (78. Kmeť), Kadák, Iľko (34. Galčík). Tréner: Jaroslav Kentoš