Víťazný štart do nadstavbovej časti sa pokúsime potvrdiť doma proti Michalovciam

Aj naďalej pokračujeme v úspešnom štarte do jarnej časti súťaže. Liga sa minulý víkend prehupla do nadstavbovej fázy, ktorú sme otvorili v Zlatých Moravciach tesným, ale za to zaslúženým, víťazstvom 1:0. O tom z pokutového kopu rozhodol Dávid Leško. Na výhru sa pokúsime nadviazať doma proti MFK Zemplín Michalovce.

V Zlatých Moravciach sa začalo v dobrom tempe, prvú šancu mal v dvadsiatej minúte Harba. Ľavačkou vystrelil nad. Následne prišiel poriadne ostrý sklz Nikoliča na Matúša Mikuša, za ktorý obranca ViOn-u dostal iba žltú kartu, aj keď to vážne smrdelo červenou. Náš útočník musel z hry odstúpiť. Skóre stretnutia mohol v 33. minúte otvoriť Leško, z mierneho uhlu na hranici malého vápna mieril vedľa. Následne to v ešte väčšej šanci skúšal Endy Bernadina, zoči-voči Kováčovi tento skúsený gólman predviedol famózny zákrok: „Bolo to náročné stretnutie, ale boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali. Mali sme tri tutovky, ktoré keby sme premenili skôr, tak to dohráme v pokoji, ale vyšlo to tak, že to bolo emotívne až do konca,“ povedal navrátilec do zostavy Jaroslav Kostelný. V druhom polčase sme na šancu čakali až do poslednej štvrťhodiny, kedy sa Endy Opoku Bernadina dostal do samostatného nájazdu po pase Leška, lenže v snahe obísť Kováča ho gólman parádne zastavil, keď sa Holanďanovi vrhol pod nohy a zobral si čisto loptu. V osemdesiatej minúte fauloval v strede poľa Bariš, dostal druhú žltú kartu a následne červenú. Presilovku sme využili veľmi rýchlo a to vďaka penalte, ktorú vybojoval Kostelný: „Tu nie je o čom. Rozhodca to videl. Ja som si loptu posunul do ľavej strany a hráč súpera ma držal, ako keby bol nejaký majáles. Jasná penalta,“ opísal moment jeho aktér Kostelný. Dávid Leško ju následne bez problémov premenil strelou po jeho pravej ruke: „Ešte pred tým kopom som sa na rýchlo rozhodoval, ale som rád, že to tam padlo. Ten faul som v podstate nejako dobre nevidel, pretože tam bola spleť tiel a ja som zahrával tú štandardku, po ktorej ten faul prišiel až z polovice ihriska,“ hovorí Leško. Skóre mohol navýšiť ešte Ilja Tereščenko, lenže jeho pokus po rýchlej akcii ťahanej Leškom v 85. minúte nepustil do siete Nikolić. Prvé stretnutie nadstavbovej časti sme teda zvládli a z horúcej pôdy Zlatých Moraviec si vezieme tri body: „V tejto fáze, kedy začala posledná časť ligy, kde je šesť tímov, tak sa hrá o úplne každý bod a každý centimeter ihriska. Dnes sme ten zápas odjazdili. Bol to nesmierne bojovný duel. Domáci aj my sme išli za víťazstvom. Myslím si, že to bol naozaj kvalitný futbal s veľkým množstvom šancí na oboch stranách. Myslím si, že sme to mohli rozhodnúť už v prvom polčase, kedy ale pri šanci Endyho Bernadinu fantasticky zachránil mužstvo Pavel Kováč, ktorý Moravce držal nad vodou až do konca. Pokutový kop v závere bol už iba vyvrcholením šancí, ktoré sme mali. Tri body vezieme zaslúžene bodov,“ zhodnotil duel brankár Martin Kuciak.

MFK Zemplín Michalovce

Celok z východu Slovenska sa nachádza na ôsmom mieste so ziskom 25 bodov, čo je iba o dva viac, ako máme my na desiatom a rovnako v porovnaní s deviatymi Zlatými Moravcami. Zemplínčania doposiaľ v lige nastrieľali osemnásť presných zásahov, menej ich dali len Prešov a Senica, pričom inkasovali v dvadsiatichpiatich prípadoch. Táto bilancia je však druhá najlepšia v skupine o udržanie, po Nitre. Zemplín Michalovce otvoril jar remízou 1:1 proti Slovanu, čo bol štvrtý rovnaký výsledok po sebe, ak teda rátame posledné tri kolá jesene. Následne prehral v Dunajskej Strede a posledný duel „základnej časti“, kedy sa už Michalovce nemohli posunúť do prvej šestky, outsider zvládol proti MŠK Žilina pomerom 1:0. Nadstavbu otvoril MFK východoslovenským derby s 1. FC Tatran Prešov, to góly neprinieslo. Čo sa týka vzájomných zápasov počas aktuálneho ročníka, tak tam je bilancia vyrovnaná. Doma sme gólom Lazara Djordjeviča zvíťazili 1:0, von sme prehrali 1:2. Náš presný zásah vsietil Viktor Jedinák. Stretnutie má v Zelpo Arene výkop v sobotu 17.3.2018 o 17:00.