Vo štvrtok sme odštartovali letnú prípravu

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová vo štvrtok začali letnú prípravu na novú sezónu 2024/25 v Niké lige.

Novými členmi realizačného tímu sa stal druhý asistent Lukáš Ďuriška, kondičný tréner David Skuhravý a trénerom brankárov bude Miroslav Seman. Zatiaľ jedinou potvrdenou hráčskou posilou je už skôr avizovaný útočník David Depetris.

Na skúšku prichádza osem hráčov. Okrem už skôr spomínaných odchodov do Pohronia mieria Hydara a Khiminets. Niektorí hráči sa zapoja do prípravy v najbližších dňoch. O ďalších zmenách v kádri budeme včas informovať.

„V pondelok sa pripoja ďalší hráči k tímu, nateraz môžem potvrdiť príchod útočníka Depetrisa. Pracujeme i na ďalších transferoch, zhruba štyri máme hotové, no pokiaľ títo novici tu nebudú a nebudú oblečení v tréningovom drese, ich mená navonok púšťať nebudem. Ide však skôr o hráčov do ofenzívy. Pracujeme na transferoch futbalistov do každej línie. Pôjde aj o známe mená s ligovými skúsenosťami,“ povedal Miroslav Poliaček.

Hráči na prvom tréningu:

Ivan Rehák, Adam Danko, Lukáš Domaniský, Matej Grešák, Vincet Chyla, Alex Markovič, Mário Mrva, Matej Oravec, René Paraj, Ridwan Sanusi, Alasana Yirajang, David Depetris, Filip Šilhart, Daniel Macej, Dmytro Laktionov, Adam Horváth, Vladimír Bajtoš, Yusupha Kambi, Lamin Sambou

Príchody:

David Depetris (MFK Dukla Banská Bystrica)

Hráči na skúške:

Adam Horvát (Pohronie), Yusupha Kambi (Pohronie), Lamin Sambou (Pohronie), Dmytro Laktionov (Liptovský Mikuláš), Filip Šilhart (Sparta Praha), Vladimír Bajtoš (Trebišov), Daniel Macej (Frosinone)

Odchody:

Mikuláš Bakaľa (Den Bosch), Christophe Kabongo (Lommel), Peter Kováčik (Como), Muhammed Hydara (Pohronie, hosť.), Maksym Khiminets (Pohronie)