Vo výrazne obmenenej zostave sme podľahli úradujúcemu majstrovi

Ťažkú sériu zápasov proti top mužstvám z vlaňajšieho ročníka sme ukončili na trávniku úradujúceho majstra FC Spartak Trnava. Bohužiaľ sa nám v pozmenenej zostave bodovať nepodarilo a sériu negatívnych výsledkov sme natiahli už na štyri prehry v rade. Ani tento fakt nemení nič na tom, že boj o hornú šestku tabuľky bude ešte poriadne zamotaný. Vylepšiť si pozíciu budeme môcť v sobotu na domácom ihrisku proti FK Senica.

Zápas v Trnave sme začali v základnej zostave bez viacerých známych mien. Pre kartový trest bola mimo dvojica Sedláček a Baran, ku ktorým sa zo zdravotných dôvodov pridali Breznanik, Obročník, Wiezik či Njire. Aj na domácej strane absentovali kľúčoví hráči – Grendel, Godál a Bakoš. K núteným absenciám sa vyjadrili po zápase aj obaja tréneri, náš Marek Fabuľa sa snažil nájsť aj v tejto kritickej situácii pozitíva: „V prvom polčase hralo šesť hráčov do 25 rokov a v druhom nastúpili dvaja dorastenci. Pozitívne je, že skúsili ligovú atmosféru a namotivuje ich to do ďalšej práce. Dobieha nás úzky káder. Verím, že sa dáme dokopy a budeme konkurencieschopní.“ Poďme ale k priebehu a dôvodom našej prehry. Už v 7. minúte vystihol zlú prihrávku Kopičára Malecki a rútil sa osamotený na Kuciaka. Náš brankár v tomto mikrosúboji udržal pevnejšie nervy a poľského stredopoliara vychytal. Úvodný nápor domácich gól nakoniec priniesol, keď v 14. minúte dostali Trnavčania výhodu priameho kopu. K lopte sa postavil Rada a svojim premiérovým gólom v našej lige poslal Spartak do vedenia. Inkasovaný gól nakopol „Železiarov“ k väčšej aktivite a o pár minút neskôr mohol vyrovnať kapitán Viazanko. Kolmá prihrávka Mikuša našla nášho skúseného kapitána a jeho prudká strela mieriaca k žrdi narobila obrovské problémy brankárovi Chudému. Ďalšie dobré príležitosti mali na kopačkách po prudkom centri Leško a strelou Kopičár, ale gólom neskončili. Tesne pred polčasom mal obrovskú šancu trnavský útočník Ghorbani, keď z vnútra pokutového územia hlavičkoval presne k žrdi, ale vyznamenal sa Martin Kuciak.

Druhý polčas odštartoval priamym kopom Dávid Leško, ale z podobnej parkety ako skórujúci Rada mieril len do rukavíc Chudého. Na druhej strane sa po individuálnej akcii Jirku dostal k strele Kulhánek, ale mieril len do bočnej siete. Ďalší úspešný zákrok si pripísal Kuciak v 62. minúte, keď sa Schirtladze prekľučkoval až k strele, ale náš brankár si poradil. Po tomto momente prišli šance na vyrovnanie na strane „Železiarov“. V 68. minúte vyrazil Leškov center nedôrazne Chudý na hranicu pokutového územia ku Kopičárovi, ktorému sa nepodarilo trafiť odkrytú bránu domácich. Do veľkých príležitostí sa dostala aj dvojica dorastencov v našom drese. Najskôr sa k spätnej prihrávke Leška dostal mladý Galčík, ale nedôrazná strela gólom neskončila. Ešte väčšiu príležitosť si vypracoval striedajúci Voško, ale jeho dobre mierený pokus len obtrel žrď brankára Chudého. Na konečných 2:0 pre domácich stanovil v nadstavenom čase Čanturišvili, ktorý po brejku do otvorenej obrany prekonal bezmocného Kuciaka. Zápas s viacerými zmenami v zostave a gólovými šancami tak skončil výhrou domácich 2:0, i keď treba povedať, že z našej strany k lepšiemu výsledku chýbalo málo. Čo vystihol aj tréner Fabuľa: Dnes to nevyzeralo na oko zle, ale kvalitatívny ukazovateľ bol na strane domácich. V prvom polčase sme im ponúkli veľké šance a zápas sa vyvíjal v ich prospech. Z našej strany bola snaha, ale nemalo to patričný drajv.“

Štvrtá prehra v rade nás odsunula na ôsme miesto s dvojbodovou stranou na „postupovú“ šiestu priečku Trnavy. Prelomiť negatívnu sériu a vylepšiť si svoju pozíciu v tabuľke Fortuna ligy budeme mať už túto sobotu na domácom ihrisku proti FK Senica. Zápas začína v Zelpo Aréne od 17:00 hod.