„Všetci boli správne nastavení na víťazstvo. Tešíme sa z troch bodov,“ tvrdí Jozef Špyrka.

Prvé jarné kolo prinieslo prvé víťazstvo pre nového trénera Vladimíra Veselého a jeho omladený tím. Výborný duel zo strany „Železiarov“ režíroval Jozef Špyrka, ktorého víťazný gól a gólová asistencia výrazne dopomohla k dokonalej premiére Podbrezovej v jarnej časti Fortuna ligy. Okrem spomínaného Jozefa Špyrku sa v našom drese ukázalo viacero nových hráčov, ktorí na ihrisku demonštrovali obrovský potenciál a hneď prvá výhra môže vliať entuziazmus hráčom i divákom do ďalších náročných bojov vo Fortuna lige.

Úvodné minúty patrili nášmu súperovi z Nitry, keď už v piatej minúte z uhla tvrdo vypálil Vestenický, no debutant v našej bráne Richard Ludha pohotovo zakročil pravou nohou. V 11. minúte vyústil tlak domácich do prvého gólu, keď Gatarić tvrdou strelou z hranice šestnástky prepálil Ludhu. Nepríjemný moment pre celé mužstvo i nášho mladého brankára nezlomil „Železiarov“ a odpoveďou bola akcia Jozefa Špyrku, ktorého prudký center zo strany preletel celým pokutovým územím a na vzdialenejšej tyči domáci Charizopulos pod tlakom v sklze namieril loptu do žrde svojej brány. V 32. minúte bolo na radosť fanúšikov Podbrezovej vyrovnané. Rohový kop Špyrku našiel hlavu ďalšieho novica v našom drese Mateja Oravca, ktorý sa nemýlil a dôraznou hlavičkou prekonal domáceho brankára. Kľúčový moment v zápase spomenul vo svojom pozápasovom vyjadrení aj tréner Vladimír Veselý: „Tento zápas hodnotím veľmi dobre. Nielen preto, že sme vyhrali, ale aj preto, že sme podali dobrý výkon. Úvod stretnutia sme nemali dobrý. Inkasovali sme smoliarsky prvý gól. S chlapcami to nezatriaslo a stále chceli hrať svoju kombinačnú hru. Som rád, že sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas sme boli futbalovejší. Chceli sme byť aktívni, držať loptu a myslím si, že aj na počet šancí, ktoré sme si vytvorili a nedotiahli do konca, sme si víťazstvo zaslúžili.“ Naše vyrovnanie nakoplo nášho súpera, ktorý do polčasu viackrát pohrozil. Ihneď po rozohrávke nečiahol na prudký center Vestenický a rovnaký hráč sa tesne pred polčasovým hvizdom objavil zoči-voči Ludhovi, no jeho pokus o prelobovanie výborne vystihol náš brankár.

Druhý polčas bol z našej strany jednoznačne lepšou časťou hry a potvrdili to aj dva góly v domácej sieti. V 58. minúte peknú kombinačnú akciu dotiahol do úspešného konca Špyrka, keď jeho tečovaná strela putovala až za chrbát bezmocného Šípoša. Vzápätí pohrozil opäť aktívny Špyrka, ale strelu mieriaci k žrdi vytesnil brankár domácich na roh. Jeden z našich najaktívnejších hráčov hodnotil svoju ligovú premiéru v našom drese veľmi pozitívne: „Fortuna liga má svoju nespornú kvalitu, bolo to cítiť. Napriek tomu sa mi ale hralo výborne a za gól som veľmi rád. Celú zimu sme sa pripravovali veľmi dobre a výsledok len dosvedčuje našu tvrdú prácu počas ostatných bezmála dvoch mesiacov. Všetci boli správne nastavení na víťazstvo a snažili sme sa hrať pekne, čo niekedy aj vychádzalo. Tešíme sa z troch bodov.“ Tie potvrdil v závere ďalší debutant v drese „Železiarov“ Lukáš Urbanič. Nenápadný, no veľmi aktívny hráč, počas celého duelu podporoval útoky a odmenou mu bola 92. minúta. Rýchly protiútok zakončil 20- ročný stredopoliar strelou k žrdi a definitívne potvrdil tri body pre Podbrezovú.

Prvé tri body pod novým hlavným trénerom a s výrazne prebudovaným hráčskym kádrom sú výborným odrazovým mostíkom do posledných troch duelov základnej časti. Potvrdiť dobrý výkon a víťazstvo budú mať možnosť „Železiari“ v sobotu 23. februára na svojom trávniku proti mužstvo z hornej polovici tabuľky MFK Ružomberok. Dúfajme, že dobrý výkon priláka na tribúny Zelpo Arény dôstojnú divácku kulisu, ktorú potešia hráči pod vedením trénera Vladimíra Veselého dobrým herným výkonom i výsledkom!